| Cutekittycatlove11 a întrebat:

TPU, am nevoie de ajutor. Un băiat de la școală, de aceeași vârstă cu mine (14 ani) ma place, de mult timp, însă eu nu simt același sentiment. Îmi face mii de propuneri, l-am refuzat de foarte multe ori. Mi-e frică să nu îmi cauzeze probleme in relația cu prietenul meu, Rareș, deși nu a prezentat reacții de gelozie. Ce sa fac sa ma lase în pace?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De fata cu prietenul tau Rares, explica-i ca orice tentativa de-a lui este sortita esecului fiindca tu ai deja un prieten si iti este de ajuns. Probabil ca procedand astfel va intelege si se va linisti definitiv. Succes!

| Cutekittycatlove11 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc, dar cum sa il fac pe băiatul acesta să nu mă mai placă? sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cutekittycatlove11):

Vei reusi doar prin ignorarea lui totala fiindca la un moment dat se va plictisi si va ajunge singur la convingerea ca in cazul in care continua isi pierde vreme inutil

| Anto3457899 a răspuns:

Explica-i foarte frumos încât sa nu creadă ca îți bati joc de el si spune-i ca tu nu simți la fel ca el, stai de vorba cu el. explica-i, sper ca te-am ajuta

| Cutekittycatlove11 explică (pentru Anto3457899):

I-am spus de foarte multe ori, i-am explicat, am abordat toate metodele sad