| Crisstttina a întrebat:

TPU am nevoie de ajutorul vostru.

Acum 20 min mi-am primit papucii cu motivul nu are incredere in mine.

Am avut o relatie de 2 ani jumate.

Nu vrea sa inteleaga ca il iubesc si ca nu o sa-l insel!

Ce sa fac? vreau sa-mi revin.

Nu pot sa ma opresc din plans.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuțele în primul rînd liniștește te, nu are rost să plîngi, desii plînsul face bine, te descarcă, dar prea mult nu e bun. Gîndeste te că el pierde dacă nu are incredere in tine.Iar ca să i ti revii, gîndeste te la ceva plăcut, sau ascultă muzica preferată dar nu cea tristă. Sau vezi un film bun, sau citeste o carte bună. Multă sănătate, life its life.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa 2 ani si jumatate numai acum si a dat seama ca nu are incredere in tine? eu cred ca altceva e la mijloc aici, nu mai plange si revino-ti pentru ca nu poti sa-l aduci fortat inapoi, daca ai insemnat ceva pentru el se va intoarce la tine de buna voie

| Dvxy97rulov a răspuns:

O relatie se bazeaza pe incredere. Poate nu mai vrea sa continue relatia si a bagat doar o scuza. Cere niste explicatii. dupa 2 ani jumate ar cam fi nevoie.

| neutrino a răspuns:

La cei 16 ani ai tai, 2 ani si jumatate e foarte mult pentru o relatie. Pentru a nu plange prea mult, e bine sa accepti ideea ca o relatie are si un sfarsit. Sterge-ti ochii, capul sus si drum bun fara el.

| AndyLavy a răspuns:

In primul rand ar trebui sa incerci sa vbesti cu el, sa ii ceri niste explicatii, pentru ce motiv nu mai are incredere, si de ce nu vrea sa iti mai dea o sansa. Dar cu toate astea trebuie sa fi constienta de un lucru : dragoste cu forta nu se poate. daca el nu mai vrea nu poti face nimic, decat sa incerci sa accepti lucrul asta. Si eu am fost intr-o astfel de situatie, insa eu nu am primit nicio explicatie, absolut niciuna. stiu ca e foarte greu, si iti pui multe intrebari, dar viata merge inainte indiferent de ce s-ar intampla. nimeni nu moare din dragoste atata timp cat e constient. Cat despre plans...nu sta singura, invita-ti prietenii, iesiti undeva, fa ceva care sa te distraga. Nu ajuta cu nimic faptul ca stai in camera ta si plangi, asta nu il va intoarce la tine.

| MrAlex a răspuns:

Te inteleg perfect...eu zic sa stai cu el de vorba si vezi ce zice, de ce crede el asta happy daca vrei sa vorbim mai multe lasa un msg privat cu id-ul tauwinking

| December a răspuns:

Ai 16 ani si ai avut deja o relatie de 2 ani jumate...asta nu e orice. Dar esti tanara. Ai toata viata inainte. Poti sa gasesti pe altcineva. Nu s-a oprit lumea el (desi la varsta asta si in momentul asta asa poate sa-ti para). Ce ai scris aici nu prea are logica. Nu poate sa-ti de-a papucii dupa atata timp asa din senin. Ori ai facut tu ceva, sau pur si simplu nu te mai vrea el....ma gandesc ca nic el nu e mai mare ca tine cu mult. La varsta asta adolescentii nu prea stiu ce vor in general. Daca esti sigura ca nu ai facut nimic rau si l-a apucat pe el din senin sa te lase, atunci e un idiot, nu te merita si trebuie sa-l uiti cat mai repede posibil.

| Crisstttina explică:

Acum 3 ore m-a sunat si ne-am impacat. happy multumesc

| MARgOSHA a răspuns:

Fa ceva ca sai recapeti increderea sau macar intreaba-l de la ce a facut asa concluzii. daca nu e vina ta totul va fi bine.si inca ceva. spune-i mai des ca il iubesc si ca ai nevoie de el.si totul va fi bine.succes

| Thheodora a răspuns:

Linisteste-te,viata merge inainte!
l-ai inselat pana acum?