| biancaelenavreaajutordelatpu a întrebat:

Tpu.am nevoie de putin ajutor
Atunci cand fac sex cu iubitul meu(suntem de 1 an si 1 luna impreuna) am impresia ca vrea ca si eu sa muncesc,si nu e vorba ca nu mi se pare corect, ci ca nu pot sa stau peste el. Adica: ma simt foarte nasol..ptr ca eu sunt cam grasuta, si imi e si rusine. am impresia ca nu stiu sa ma misc.
ce sfaturi imi pot fi de folos?
Funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Să treci peste această fobie a ta. Stai deasupra dacă omul vrea deasupra, înseamnă că nu îl deranjează cu nimic. Mai ales atâta timp cât el te iubește logic că te place așa cum ești. Numai fii timidă!

11 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Atata timp cat va simtiti bine impreuna eu zic sa lasi rusinea deoparte.Din moment ce el te vrea deasupra nu ai de ce sa te simti prost, ca doar el stie cum arati.Si in caz ca ar fi nevoie atunci fa cumva sa nu fie prea multa lumina in camera.Si cand o sa fi deasupra o sa iti dai seama ce sa faci si poate te ajuta el, sa o iai incet-incet.
Sa sti ca sexul nu are nici o legatura cu timiditatea, nu poti astepta intr-una sa faca el tot

| mona a răspuns:

Nimeni nu s a nascut invatat...lasa rusinea si mai,, munceste,, si cum isi doreste el

| darrio2007 a răspuns:

Lasa rusinea si da-i omului ce vrea.Ca apoi se duce la alta.Si ai sa te intrebi de ce.

| Alexandru0007 a răspuns:

Daca el e cu tine, inseamna ca te place asa cum esti.lasa prostiile cu ''grasuta''. misca-te usor..stii tuhappy

| persseuss a răspuns:

Sa fii tu, simte-te bine in pielea ta si nu te mai gandi ca esti grasutza, in plus sunt si alte pozitii in care "muncesti" tuwinking

| Vix999 a răspuns:

Crede-ma ca daca nu l-ai atrage... puteai sa stai si dedesubt si deasupra si in maini. Din moment ce e iubitul tau, te iubeste si te vrea oricum ai fi tu.
Si sa stii un secret : barbatii nu sunt asa de atenti ca femeile la celulita, colacei etc...mai ales in pat.
Daca nu stai si tu deasupra o sa devina frustrat pe treaba asta si nici tu nu o sa inveti sa te misti. Nu trebuie sa stii cine stie ce miscari pentru ca te pate indruma el.
Lasa fobiile deoparte si ai incredere in iubirea celui de langa tine.

| Liliana1981 a răspuns:

Nimeni nu s-a nascut invatat. Daca nu o sa-i placa nu o sa mai ceara a doua oara.

| Uza a răspuns:

Lasa rusineaaaa! nu faci nimic cu rusinea in viata. Traieste momentul,clipa,placerea. Sa vezi cand o sa "muncesti" si tu si cand o sa incercatii pozitii noi sa vezi ce placere o sa fie:X
Iti dai seama ca nu il deranjeaza daca el ti-a spus asta.
Si eu credeam ca o sa-mi fie rusine si ca nu voi sti cum sa ma misc dar in acel moment am scapat de toata rusinea si toate miscariile veneau de la sine,chiar daca a fost prima data. Il iubesti, te iubesti trebuie sa te simti relaxata in prezenta lui, e iubitul tau, trebuie sa te simti foarte bine, fara nici-o rusine.
Bafta!

| cicika a răspuns:

Buna! nu tottul tine de asta ca trebuie numai sa stai catarata pe el, poti sa te inveti sa fii mai nebunatica de exemplu sa il apuci de... mai des si sa il exciti sa fii mai nebuna sa nu il lasi pe el tot timpul sa faca tot, cidn e peste tine sa te misti sa il cuprinzi sa faci sunteneee multe, cam asta si din cidn in cidn sui peste el, ii va fi foarte placut daca el este cu tine de 1 an nu cred ca nu te place asa ca nu te rusina!

| klauss25 a răspuns:

Ca sa nu fie asa brusc,poti s-o iei usor,il saruti incet pe piept gat,cumva sa fii tu peste el,il exiciti foarte tare, ii iei sexul in mana, pana te obisnuiesti, fara sa penetrare, apoi cand treci deasupra tu miscate-te ca si cum ai fi cea mai sexy femeie din lume..si vorbiti,spune-i sa te ghideze, cum ar vrea sa te misti, fii sigura ca va intra in jocul tau si va fi mai mult decat incantat, pune-i mainile lui pe tine si lasa-l sa te ghideze, sa-ti arate cum e bine.cu timpul o sa inveti si va veni de la sine.

| Ionut_Constantin_1990_cxGY a răspuns:

Daca la baza relatiei ar sta sexul atunci relatia ar dura cat partida...dar voi va iubiti este o diferenta enorma. iubirea este motorasul principal al relatiei voastre. cat despre sex el este o satisfacere trupeasca nu iubire. adevarata frumusete consta in caracter si personalitate.