| karina_5950 a întrebat:

TPU am nevoie urgent de sfatul vostru.am luat escapelle pastila de urgenta credeti ca voi patii ceva? va rog astept raspuns

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o doză hormonală suficientă cât să contracareze o sarcină nedorită.
Atenție, nu se administrează mai mult de 2 ori pe an. Prezervativul este cel mai bun.
Pa, pa.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ginecologul care ti-a prescris-o te va supraveghea si te va ajuta sa treci peste acest moment fara sechele. Exista, s igur, riscuri semnificative, dar cu supraveghere foarte atenta si un medic bun, o sa fii in regula.