| ZahariaZahar1 a întrebat:

TPU azi i-am zis acelui baiat ca il plac! Ieri nu am putut ca s-a dus la ziua cuiva. Sa va povestesc:
Deci eram noi azi afara: eu, prietena mea, o alta prietena si el. Ne jucam fatea-scunselea si eu m-am ascuns cu cele 2 prietene ale mele undeva. Una din ele a plecat si s-a intors cu baiatul acela langa ea. Cealalta fata mi-a soptit la ureche: "Vezi ca i-a zis ca il placi" eu nu mai stiam ce sa fac atunci si i-am zis lui sa se duca mai in spate am ramas eu si fetele si el dupa un colt si asculta si eu am zis in soapta: "De ce i-ai zis adevarul? Apropo vezi daca asculta ce zicem." Ele s-au uitat dupa colt unde era el (eu eram rusinata nu puteam nici sa ma uit in ochii lui) si a zis una din fete: "Baii, de ce asculti?" si el se prefacea: "Ce?" (si zambea). La un moment dat m-am enervat, am dat-o la o parte pe prietena mea si i-am zis baiatului: "Auzi, da te plac probleme?" si el a zis: "Da stiam mi-a zis ea." (a zambit un pic la mine si a plecat la locul unde ne jucam.). Prietena mea a zis: "Ok, asta a fost ciudat..." Apoi am realizat ca era un baiat de incredere ca nu a reactionat urat (razand, batandu-si joc, etc. cum fac altii) si nu m-am mai simtit atat de rusinata. Eram tare fericita, dar nu sunt sigura daca si el ma place. Dar este totusi un lucru misterios: in fiecare zi exista cate o dovada ca ma place: pe cea de ieri v-am zis-o in intrebarile anterioare, dar cea de azi a fost: el pleca cu masina si eu ma plimbam cu fetele si era geamul deschis la masina si eu i-am facut cu mana si el mi-a facut si zambea si se uita numai la mine!
1. Credeti ca ma place?
2. Ce inseamna daca a reactionat asa cand i-am zis ca-l plac?
Dau funda!

15 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Pana mea, asta ar trebui sa-l intrebi pe el nu pe noi. Totusi, eu, ca baiat, as fi reactionat altfel. Daca o fata mi-ar zice ca ma place si eu as placea-o pe ea n-as zice "mda, stiam" si apoi as pleca. As lua fatuca respectiva intr-o parte si i-as spune ca simt acelasi lucru.
2. Din punctul meu de vedere ca nu simte acelasi lucru sau ca e ciudat. Ar trebui sa fie prea prost sa te placa si sa nu profite de faptul ca tu i-ai zis ceea ce simti ca sa-ti zica si el.

Cat desprea partea cu salutatul, eu nu stiu unde vezi tu vreo dovada ca te place in chesti asta. I-ai facut cu mana si el ti-a facut inapoi si ti-a zambit. Asta face orice om.
Daca fiecare fata careia i-am facut cu mana si i-am zambit ar fi crezut c-o plac atunci ajungeam sa am harem acum.

| Hakuouki a răspuns:

Tu fetita, gandeste asa, daca te placea, nu ti-ar fi spus asta in ziua respectiva, adica si eu am facut chestia asta o data, dar imediat dupa i-am zis ca e reciproc nu am plecat. Cat despre facutul cu mana, daca nu-ti raspundea la salut, era nesimtit, corect? Cum a spus si curly daca placeam fiecare fata careia i-am facut cu mana, Suleyman se oftica acum in fata mea. Intreaba-l pe el ce simte, desi eu cred ca nu te place sau e las.

| ZahariaZahar1 explică (pentru Hakuouki):

Stii de ce nu mi-ar fi spus? Ca a fost o fata langa noi si ea dezvaluie toate secretele la tot poporu' si fetita nu-s eu.

| ZahariaZahar1 explică (pentru Hakuouki):

Si nu-l faci pe el las ai inteles?

| Hakuouki a răspuns (pentru ZahariaZahar1):

Tocmai l-am facut...este las happy Si ba da...esti o pustoaica, daca nu cumva ai altceva intre picioare.

| Blamely a răspuns:

E posibil să te placă dar din moment ce el știe, eu spun să-l întrebi direct. Nu ai absolut nimic de pierdut.
Reacția lui e normală, are cei 7 ani de acasă ceea ce e bine.

| Burlacu006 a răspuns:

1: intreaba-l pe el nu pe noi, noi nu stim ce are el in cap.
2:cel mai bine vorbeste cu el maine

| Miladincaa a răspuns:

Mica intrebare, esti obsedat sexula sau esti frustrat ca nu ti-ai tras-o niciodata? Sunt doar niste pusti, crezi ca se trece asa usor la sex?!

| Miladincaa a răspuns:

In primul rand ar trebui sa inveti sa citesti. Comentariul lasat de mine era referitor la prostia spusa de cineva. Nu cred ca te-am jignit in nici un fel asa ca nu inteleg de ce tu ma faci proasta! Totusi cred ca pana la urma persoana care a facut o gluma deplasata despre comentariul tau avea dreptate. Nu esti decat o coplia cu capul in nori si limbaj vulgar. Esti in limba dupa un baiat, iar el nici macar nu e interesat de tine. Vrei sa stii de ce? Pentru ca esti prea inapoiata pentru el. Cu atitudinea asta nu ma mir ca nu e interesat.

| ZahariaZahar1 explică (pentru Miladincaa):

Phuu, m-am plictisit de tine.

| Miladincaa a răspuns (pentru ZahariaZahar1):

Renunta la aierul de superioritate, nu te prinde.

| CatalinD03 a răspuns:

Numai sta pe ganduri, du-te direct sa ti-o bage!

| Sa99 a răspuns:

1. Acum ca stie ca il placi, ai tot dreptul sa il intrebi:"Acum stii ca te plac. Dar tu ma placi?".
2.Ca e un baiat bine crescut. happy

| Brr_Vlad_1999 a răspuns:

Cred ca îi doar retatdat de ala care zambeste mult laughing