| Irina777 a întrebat:

TPU, credeti ca toti oamenii sunt dispusi sa se indragosteasca? Va intreb, deoarece am 20 de ani, destule relatii...si nciodata nu am fost indragostita, asa cu inima, sa-mi pierd mintile, intotdeauna ma gandesc cu creierul si asta cred ca imi face rau. Am avut recent o relatie de doi ani si acuma stau intre doi baieti, da asta-i alta poveste, chestia e ca nu m-am indragostit de nimeni niciodata, si intotdeauna le ziceam cu usurinta iubitilor mei adio, ca un monstru, rece. Si acum mi-e groaza ca trece timpul si eu macar n-am simtit vreo data sentimentul asta, ma gandesc poate nici nu mii dat sa-l cunosc, poate sunt oameni care nu se indragostesc, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai aminteste-ti atunci cand te-ai combinat cu el simteai acei fiori? Daca nu esti sigura ca vrei sa te casatoresti cu el, probabil nu e alesul.Dar adesea in relatie sentimentele nu sunt liniare, cresc sau stagneaza, si daca stagneaza prea mult intervine confuzia si apoi se spulbera de tot.E normal, te gandesti ca daca ati rezistat 2 ani de zile va unit ceva si din cauza asta ai ezitat sa iesi din relatie, dar cred ca ai luat decizia care trebuia.desi unele cupluri au nevoie de cate o pauza din cand in cand pentru a'si aminti ca le este mai bine impreuna.Trebuie sa te gandesti foarte bine ce cauti tu la un baiat, eu cred ca inca esti prea copila si te sperie faptul ca unii la varsta asta au deja viata planificata cu casatorie si toate cele tu nefiind inca pregatita.esti genul care isi alege sortitul dupa ce considera ca a mirosit toate speciile de flori. poate.Ah, si cei care vorbesc cu vorbitul raman, Iubirea adevarata se simte si e o insulta incercarea de a o descrie in cuvinte.Nu te grabi, fa ce simti si atat.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti o fiinta cerebrala, care judeca intai, care nu se arunca ca disperata in valtoarea vietii daca simte ca nu este suficient de pregatita. Abia ai ajuns la o relativa maturitate dar fii sigura ca si cel care iti este sortit va apare atunci cand te vei astepta mai putin.In dragostea nu poti fi niciodata sigur fiindca este oarba, surda si imprevizibila.

| LoveSleep a răspuns:

Unde te grăbești?
Dragostea adevărată nu apare la 14 ani.
Și nici la 20 obligatoriu. Doar așteaptă.

| SkyPilot a răspuns:

Poate ca vine si randul tau, nu e timpul trecut.
Cunosc destul de multe persoane de ambele sexe despre care nu pot sa spun ca au iubit vreodata cu adevarat pe cineva. Dar nu am de unde sa stiu ce a fost cu adevarat in mintea si in inima lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e pacat ca ti se scurge tineretea si le'o oferi unor neimportanti. poate esti incapabila de iubire, poate inca nu ti'ai deschis inima ca sa aiba pe unde intra =D. unii au alta menire pe pamnat decat a'si gasi jumatatea sa ii zic asa.Dar nici nu iti recomand sa te indragostesti de la varsta asta incat sa iti pierzi capul, e de ajuns sa iti placa si sa va distrati impreuna. Putini isi gaseste partenerul de la 16-20 de ani, si mai putini rezista impreuna pana la capat.O sa vina cand nu te astepti, eu am speranta inca.E aiurea cand vezi cat de mult se venereaza unii...dar poate pentru tine iubirea e ceva diferit.in loc sa iti pierzi timpul degeaba cu astia mai bine singura si in cautare de cineva dupa sufletul tau.In cazul unora sentimentele vin pe parcurs, si de aceea e foarte important cui acordam sanse, pentru ca iepurele apare de unde te astepti mai putin.

| Irina777 explică (pentru anonim_4396):

Da...dar vedeti ca am mai spus ca aveam o relatie de doi ani, cela cu care o aveam deja vorbea despre casatorie, si chestii mai serioase, si din cauza ca nu eram sigura daca il iubesc l-am parasit, poate eu nu inteleg ce e aia iubire, poate ea traieste in mine si eu nu-mi dau seama, nsa dupa cum vorbesc toti despre iubire nu cred ca nu-ti poti da seama daca iubesti pe cineva sau nu...nu stiu, sunt confuza sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Irina777):

Pai aminteste-ti atunci cand te-ai combinat cu el simteai acei fiori? Daca nu esti sigura ca vrei sa te casatoresti cu el, probabil nu e alesul.Dar adesea in relatie sentimentele nu sunt liniare, cresc sau stagneaza, si daca stagneaza prea mult intervine confuzia si apoi se spulbera de tot.E normal, te gandesti ca daca ati rezistat 2 ani de zile va unit ceva si din cauza asta ai ezitat sa iesi din relatie, dar cred ca ai luat decizia care trebuia.desi unele cupluri au nevoie de cate o pauza din cand in cand pentru a'si aminti ca le este mai bine impreuna.Trebuie sa te gandesti foarte bine ce cauti tu la un baiat, eu cred ca inca esti prea copila si te sperie faptul ca unii la varsta asta au deja viata planificata cu casatorie si toate cele tu nefiind inca pregatita.esti genul care isi alege sortitul dupa ce considera ca a mirosit toate speciile de flori. poate.Ah, si cei care vorbesc cu vorbitul raman, Iubirea adevarata se simte si e o insulta incercarea de a o descrie in cuvinte.Nu te grabi, fa ce simti si atat.

| RevolutionX a răspuns:

Nu esti singura laughing si eu tot 20 am si nu m-am "indragostit" vreodata.