| anonim_4396 a întrebat:

TPU. cum credeti la ce virsta e normal sa te intilnesti? faza e ca eu imi vad de lectii nu sunt tocilara dar nu ma intereseaza lucrurile astea acum, sunt indiferenta, colegile mele de clasa se intilnesc dar eu doar le ascult povestile sale amoroase. CEL MAI BUN RASPUNS FUNDA.)

Răspuns Câştigător
| Eduward a răspuns:

Multi copii sunt impreuna de la 11-12 ani, dar nu o sa stea impreuna de 1 zi 2.Asa ca daca nu te intereseaza de acum mai asteapta si iti vei da singura seama cand esti pregatita. :X

7 răspunsuri:
| ThisIsBIS a răspuns:

Dragostea nu e un lucru planificat, poţi cade în dragoste şi peste 10 minute. Totuşi, nu cred în relaţiile superficiale gen 2 puşti de 10-11 ani. Adică o relaţie puternică poate fi concepută de la 14-15 ani.

| TheProsexionist a răspuns:

Numai am ce comenta... Te intalnesti cu un baiat cand te maturizezi sau cel putin esti personal pregatita. Nu este ceva iesit din comun, poate esti tu prea modestawinking

| JansonLupu a răspuns:

laughing eu sunt de 14 ani dar colegii mei se intilneau si de pe la vreo 7 ani cu fetele laughing)) aveau relatii big grin eu nu iubesc pe nimeni (pina cind) prima dar si ultima mea iubire a fost o fata din clasa paralela happy la 12 ani de atunci nu mai plac pe nimeni desi toate fetele din clasa ma iubesc tongue

| h3r a răspuns:

Atunci cel mai bine este să-ți vezi în continuare de lecții...
Lasă restul pentru ei/ele.

| e1xtz a răspuns:

Unde te tii tu de scoala?! eu am terminat generala mileniul trecut, dar parca tie iti este mai straina limba romana decat mie

| ania a răspuns:

După mine cel mai bine e să începi să te întâlnești cu cineva doar când ești disponibilă pentru căsătorie, altfel te expui la a fi rănită și la a răni pe alții inutil.Anul trecut am fost la nunta unui tip de 28 de ani, cu studii înstrăinătate, cu mare trecere la fete dar el refuza să iasă cu ele doar ca să se afle în treabă.A ieșit prima dată cu viitoarea lui soție, o fostă miss Estonia, studentă la medicină și violonistă. Acum au o căsătorie foarte fericită, și-a păstrat sentimentele doar pentru ea.Mi se pare scenariul ideal, altfel când te căsătorești ești deja secătuit sufletește și fizic, tot faci comparații și ți-e mai dificil să fii fidel.

| Larisssaa a răspuns:

Normal, relaţiile care se bazează pe dragoste adevărată sunt între : 14-15-16.
Tu o să ai un prieten când o să simţi asta cu adevărat pentru cineva. Până atunci, continuă cu lecţiile tale.

Dacă nu te interesează lucrurile astea acum, nu te obligă nimeni să ai un prieten. Şi de celelalte colege, lasă-le... treaba lor. happy

P.S : Câţi ani ai? thinking