| anonim_4396 a întrebat:

TPU Cum trec peste o despartire?

Răspuns Câştigător
| Kapss a răspuns:

Wa, e usor si greu in acelasi timp.
Primul pas! Te asiguri ca nu ai nimic ce sa-ti aduca aminte de el (nu facebook, skype, mess, ask, nu obiecte de la el, nu amintiri)
Apoi te gandesti bineeeee daca ai de gand sau nu sa te mai impaci cu respectivul (dar daca te-a inselat, mai bine o lasi baltawinking )
Si nu in ultimul rand, gaseste rapid pe cineva caruia sa-i testezi mai intai increderea, ataseaza-te, creaza amintiri noi in timp.
Asa uiti! Vor exista momente cand iti vei aduce aminte, dar te va durea la basca laughing Ma scuzi de limbaj. Sper ca nu ai 12 ani si suferi si tu din dragoste.
Be happy and careful ^_^

15 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Pai dupa ce te-ai despartit, treci peste :v

| neutrino a răspuns:

Cu multa luciditate, acceptand ca o relatie, asa cum are un inceput, poate avea si un sfarsit.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Exact la acelasi video m-am gandit si eu atunci cand am vazut intrebarea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In momentul in care o sa vezi toate partile negative ale relatiei o sa treci foarte usor.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Hobby-uri noi, oameni noi, si cel mai important e sa-ti gasesti un baiat mai misto, ca daca iti iei un terminat o sa-ti fie dor de fostul

| Voidwithin a răspuns:

Privesti situatia intr-un mod mai matur si relativ obiectiv:
1. Nu iti irosesti timpul cu cineva care a devenit practic inutil in relatia aia.
2. Esti libera sa fi cu altcineva.
3. Exista amintirii si lectii pe care le-ai invatat din relatia respectiva daca stai sa te autoevaluezi un pic.
4. Realizezi ca cea mai importanta persoana din viata ta esti tu.
5. Apreciaza persoana de care te-ai despartit pentru clipele petrecute impreuna si nu da dovada de nesimtire.
6. Zambeste! Cel mai probabil urmatoarea relatie va fi ma buna decat ultima.
7. Good luck! - Nu traim in trecut sau viitor ci in prezent.

| Nitunitu a răspuns:

Facandu-ti o alta relatie mai buna.

Nu era de tine relatia aceea si acum iti va deschide o usa catre o relatie mai buna...

Succes si o imbratisare din partea tuturor de aici.

| ShadowGhost a răspuns:

Buna. Eu pot sa iti spun ca abia dupa doi ani am trecut peste o despartire,si n-am putut sa trec singura, alaturi de mine a fost prietenul meu, un baiat pe care l-am cunoscut intamplator intr-o zi. O vorba spune ca o persoana potrivita iti poate astupa orice rana din piept, trebuie doar sa ai rabdare si timp, si sa ai aproape persoanele dragi care sa te sprijine. Ar fi bine sa incepi sa iti ocupi timpul cu ceva. Ca sa nu te mai gandesti la cele intamplate in trecut.

| Hyung17 a răspuns:

Timpul! Timpul rezolva tot!

| Anonimastilata a răspuns:

E greu sa iti raspund, din moment ce nu stiu cum e, dar presupun ca esti intr-o stare destul de trista, cam nostalgica, deci, sfatul meu este sa mananci nutella si/sau inghetata (ele fac ca totul sa fie mai bun) si sa spui ca e un prost ca m-a pierut...si sa te gandesti ca nu e singurul baiat de pe planeta (am presupus ca esti fata, din moment ce te cheama Miranda)

| TheGirl1236 a răspuns:

Mananca ciocoata...sau ai putea sa petreci mai mult timp cu prietenele....ai mai putea sa-ti ocupi timpul. Distreazate! De ce sa stai sa-ti pierzi din timpul vietii? Traieste clipele la maxim in loc sa stai sa-ti pierzii din timpul vietii.fa-ti amintiri frumoase...priveste partea plina a paharului..nu suferi dupa acel tip groaznic(fara suparare)
Mai bine uita de el!