| Alexandracoman433 a întrebat:

TPU daca vreau sa încep să iau anticoncepționale mă refer din alea care se iau zilnic trebuie sa merg la doctor prima data sa îmi dea rețeta sau direct la farmacie? Voi cum ați procedat?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La medic, el te va consulta si el iti va da reteta

| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa mergi prima oara la medicul ginecolog ca sa-ti faca analize hormonale serioase sa vada care din anticonceptionale ti se potrivesc tie, in functie de parametri hormonali.

Un anticonceptional luat dupa urecehe iti poate da peste cap sanatatea, ducand la aparitia de noduli mamari, chisturi ovariene, fibroame uterine, ingrasat peste masura, dureri si ameteli de cap, scadere de libidou, aparitia acnneei pe fata si corp samd.

| Maly29 a răspuns:

In primul rand, nu te lega la cap daca nu te doarewinking
În al doilea rand, mergi macar la o banală consultatie ginecologica si veti ce-ti recomanda medicul, punctual, in cazul tau