| luisa6 a întrebat:

TPU! De 4 zile nu mi-a venit menstruaţia şi tot de patru zile am nişte scurgeri de culoare maro deschis pe lenjeria intimă. Uneori am crampe de mijloc şi mă mai doare şi pe sub burtă, practic în loc de ciclu am pe zi 3-4 picături de lichid ca sângele maro deschis, nu ştiu ce ar putea fi, dereglare, sarcină, nu ştiu până nu ajung la un ginecolog ceva, i s-a mai întâmplat cuiva asemănător mie?

Răspuns Câştigător
| TheOptimist a răspuns:

1)Datorită hormonilor, hormonii sunt foarte importanți, atunci când aceștia sunt bulversați, apar dereglările hormonale, acestea pot fi produse de: - O creștere in greutate,
- De efectele emoționale,
- De viața sexuală, sau începerea acesteia.

Necesita un consult medical, POSIBIL O FORMĂ MEDICAMENTOASĂ,
AI NEVOIE DE UN STIL DE VIAȚĂ ECHILIBRAT?
SCURGEREA O AI DATORITĂ UNEI INFECȚII, CEL MAI PROBABIL NETRATATĂ, (DACA ARE SI UN MIROS MAI PUȚIN PLĂCUT) ESTE CLAR O INFECȚIE.
IGIENA ESTE FOARTE IMPORTANTĂ, BĂILE CALDE.
O ZI FRUMOASA.
NU TE ÎNGRIJORA.
VA TRECE DE LA SINE.

| luisa6 explică (pentru TheOptimist):

Mulţumesc, nu nu are miros, am avut mereu ciclul regulat, n-am mai avut în viața mea scurgeri maro + am dureri ca la menstră asemănătoare, mulţumesc

3 răspunsuri:
| Ely1234567 a răspuns:

Poți sa faci un test de sarcina

| luisa6 explică (pentru Ely1234567):

Mă gândesc că ar fi devreme, aştept să treacă luna