| Naomi16 a întrebat:

TPU funda. sunt prietena cu o fata la intrat balul bobocilor si eu nu am intrat si pot spune ca sunt geloasa.adica e prietena cu toti, o sa fie super pe scena si imi este ciuda pentru ca nu am eu toate astea. poate ma port stupid dar na.care este parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| NuVreauSaTeAud a răspuns:

Asta e o prostie, nici eu nu am fost la balul bobocilor, nici macar nu am fost la preselectie. Dupa parerea mea e o tampenie sa te expui in fata intregii scoli desii e distractie. Nu am fost si crede-ma nu duc lipsa de popularitate ma inteleg bine cu foarte multa lume din liceu, si poate am parte de mai multa popularitate decat altele care au participat, deci nu asta e important pentru ca sa fii placuta de cei din jur. Conteaza personalitatea si felul tau de a fii. Sper ca te-am ajutat!:*

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Te inteleg, stiu ca tu nu vrei sa simti asta dar e involuntarlaughing gandeste`te ca daca nu aI FOST primita inseamna asta nu inseamna ca fata aia e mai frumoasa ca tine, sau mai despteapta.pur si simlu asta a fost sansa ei a ta va veni mai tarziu.e o prostie sa-ti fie ciuda pentru un amarat de consurs de missoh go on ai sa vezi ca in 2 3 zile uiti de asta.

| zuzu a răspuns:

Daca iti e prietena asa cum spui ar trebui sa te bucuri pentru ea nu sa fi geloasaa`happy

| NuVreauSaTeAud a răspuns:

Nu iti pot trimite mesaj, nu-s tiu de cebig grin iti scriu aicihee hee
Stai linistita. Nu stiu pur si simplu nu m-a atras balul deloc, nu am considerat ca e modul prin care as putea sa ma afirm si sa ies in evindenta. Sunt clasa a 10-a acum si crde-ma nu regret deloc balul. Cum am reusiit sa am atatia prieteni, nu stiu eu zic ca tine de atitudine si de modul in care stii sa te pui in valoare. Automat ce stii sa te afirmi prin modul de a vorbi de a te comporta si chiar si prin modul de a arata, imbraca etc. lumea apreciaza. Sper ca te-am ajutat!:*

| jolidon a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa intri in competitii de genul asta daca nu ai inaltimea potrivita sau incredere in tine. frumusetea este subiectiva...nimeni nu iti poate spune ca nu esti frumoasa, trebuie doar sa te iubesti tu ca apoi si ceilalti sa iti urmeze exemplul, zambeste, imprieteneste-te cu cat mai multa lume si succesul va fi garantat de partea ta. din moment ce esti geloasa pe aceasta fata cred ca nu este genul tau de prietena.adica de acum inainte relatia dintre voi nu va mai putea fi la fel niciodata asa ca departeaza-te usor, sustine-o insa ca sa nu iti dai gelozia pe fata si axeaza-te pe sentimente pozitive, pe viata ta si exclusiv a ta pentru ca esti cea mai importanta persoana pe care o ai. balul bobocilor nu e mare lucru, este doar o lectie care te invata ca competitiile de acest gen nu sunt bune pentru fete. una singura castiga iar celelalte sunt dezamagite si ajung sa o urasca pe castigatoare cand de fapt la un concurs de miss exista tot atatea castigatoare cate concurente sunt pentru ca fiecare e frumos si special in felul lui. capul sus girl, esti reprezentanta sexului frumos, simte-te bine in pielea tawinking