| StewartCassie a întrebat:

TPU, help! E un baiat, mai mare cu 4 ani decat mine... si a zis ca-i place de mine de ceva vreme-am tot vorbit la telefon, e plecat din tara si vorbim de 3-4 ori pe zi cate o ora-, mi-a pus Acea intrebare(pe care fetele o asteapta) dar nu stiu ce sa-i raspund. Nu-i cel mai dragut baiat din lume dar are o inima cat casa! Dar totusi, cum e baiat, el vrea raspunsul direct : "da"/"nu" si e prea... direct, nu-mi lasa mult timp de gandire. Problema e ca nu stiu daca-i place cu adevarat de mine, poate vrea doar sa-si mareasca agenda de fete, voi ce credeti? Fundaa happy
PS.-Cand ieseam pe strada, el se juca cu baietii si la fiecare pauza se uita 6-7 secunde la mine... o data am stat pe banca, eu intr-un capat, el in celalalt si nu ne vedeam el s-a ridicat si a venit mai aproape de mine.

Răspuns Câştigător
| AllyutSsa a răspuns:

Buna happy
Desi este o diferenta de varsta, nu cred ca ar fi o problema daca nu se ajung la alte chestii...
Iar cand ai spus: "nu-i cel mai dragut baiat din lume." cred ca te-ai referit la aspect, lucru care conteaza doar daca vrei tu.
Eu as spune ca el te place, dar ai grija ce raspuns ii dai big grin Incearca sa fi mai directa, asculta-ti inima happy
Succes happy

| StewartCassie explică (pentru AllyutSsa):

E greu cu ''asculta-ti inima''. Imi place mult cum ma inteleg cu el acum, si daca-i zic ''nu'' poate nu vom mai vorbi, dar daca-i zic ''da'' parca nu ma simt eu confortabil. Imi place de el, dar mai mult ca un amic-si totusi am fluturasi cand ma suna... of

| AllyutSsa a răspuns (pentru StewartCassie):

Eu zic sa accepti si sa stai o perioda de "proba" cum ar veni...sa vezi daca te simti bine si daca intr-adevar ti la el ca la un iubit nu ca la un amic.

| StewartCassie explică (pentru AllyutSsa):

Multumesc pentru sfat! happy

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Te place in mod sigur.Cat de mult? Tu trebuie sa stii pentru ca tu il cunosti. Daca si tu il placi, accepta-l in viata ta.Vei vedea pe parcurs ce si cum.