| Ando1dul a întrebat:

TPU nu stiu ce sa mai fac.De 2 zile plang continuu. Fata pe care o iubeam mai mult ca pe mine mi-a spus ca vrea sa fim doar prieteni.Cum poti sa-i ceri inima asta? Nu poti fii doar prieten cu persoana fara de care nu poti sta.Da-ti-mi un sfat sa o mai uit macar un pic, sa trec peste acest moment...

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Ando, ceea ce tu nu ai inteles inca pentru ca esti destul de mic (eventual am sa te rog sa imi spui si cati ani ai ca sa fiu mai concret in explicatii), este ca NU poti sa-i ceri "inima" unei fete/femei. Asta tine doar de atitudinea si de skillurile tale de comunicare + inca vreo cateva chestii.

Am trecut si eu prin ce treci tu, stiu cum este, asa ca am inceput sa caut ceva care sa ma ajute. In primul rand nu exista cai "rapide" de a trece peste asa ceva. Ma rog, exista hipnoza care te poate ajuta, insa daca nu ai pe cineva priceput pe acolo care sa se stie bine cu hipnoza... nu iti recomand sa incerci. Totusi iti pot recomanda niste exercitii ce provin oarecum din hipnoza si care te pot ajuta foarte mult sa treci mai repede peste aceasta "durere".

Lasand chestiile astea, daca vrei sa inveti sa seduci o fata, chiar si pe ea, trebuie sa inveti ce este seductia, cum poti face chestia asta si trebuie sa faci si tu niste modificari la propria ta persoana (la imaginea ta). Este multa munca insa iti pot rocomanda Arta Seductiei deoarece acolo vei gasi toate materialele necesare.

Referitor la acele exercitii de care spuneam, daca le vrei imi poti lasa un mesaj privat si vorbim.

Be smart and take care.winking

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Inima nu se cere, se cucereste!

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa iesi cu alti prieteni si sa eviti sa iesi cu ea sau sa intrati in contact. Cu timpul o vei uita, ai sa vezi.

| Danysan a răspuns:

Amice ideea e urmatoarea Femeile judeca dupa Aparente! Asa zisa ta iubita daca nu i-ai gresit si nu ai fost rau cu ea ar trebui sa intelegi ca e o mare Prefacuta.Nu te-a iubit si a stat cu tine doar la misto.Nu ai cum sa ramai prieten/a cu fosta/u -nu se poate -mai devreme sau mai tarziu lucrurile or sa o ia razna si o sa va certati Grav.Stiu ce vb ...Cat despre trecerea rapida peste -Poti incerca sa te apuci de un sport sau de muzica liectii de Dans laughing.Sau sa faci un curs de Informatica -Te alegi si cu o diploma. Ideea e sa ai in gand ca fosta iubita nu e mai mult de cat o zdreanta de centura si ca nu a meritata iubirea ta -asta daca nu ai ranit-o cu ceva.

| drogh a răspuns:

Inteleg dar tu ar trebui sa intelegi ca aceasta fata poate nu tine la tine si doreste doar sa fiti amici, bucura-te ca nu a intrerupt legatura cu tine. Doare, asa este pentru ca nu poti sa fii un stadiu mai mult cu persoana iubita dar gandeste-te ca asta nu este ceva stabil si va lua o alta decizie! Deci, nu mai fi atat de sensibil si nu mai suferi degeaba fiindca nu este o moarte asta.
Incearca sa faci alte lucruri care sa-ti distraga atentia gen: iesitul la plimbare, filme, jocuri, discutii cu amicii, poze vechi, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum se spune : ca sa castigi,trebuie sa fii pregatit sa pierzi uneori. E o etapa urata si al naibii de grea,peste care trebuie sa pierzi. In momentele de fata nu puteti continua sa pastrati legatura,deoarece iti va face mai mult rau.Te vei gandi mai mult la ea si vei suferi stiind ca nu poate fi mai mult decat o prietenie intre voi.
Vorbeste cu ea si spune-i ca tii la ea enorm,tocmai de accea e mai bine sa va distantiati nitel,cel putin pana se calmeaza apele.
Cand esti dezamagit, suferi,cand viata te pune la incercare si simti ca nu mai poti,trebuie sa gandesti pozitiv. Ajuta foarte mult,sa stii. E bine sa plangi,sa te descarci, dar pe moment. Ia-o de la capat, gandeste rational. Doare tare, dar nu e un capat de lume, nu? Sentimentele nu le poti controla...si trebuie sa accepti asta.

O sa fie bine! ocupa-ti timpul.Asta ajuta iarasi mult, pentru ca n-o sa te gandesti intr-una la ea.O sa fii ocupat cu ceva si uite-asa, va trece timpul.Gandeste-te ce-ti doresti pe viitor, ce vrei sa faci cu viata ta si lupta, ambitioneaza-te pentru a-ti indeplini visul!

Va fi bine, nu uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat care nu plange nu este barbat, adica noi nu avem suflet sau ce? ca sa-ti mai dau un pic de viata iti spun ca numai barbatul modern nu plange deoarece nu vrea sa-i curga rimelulwinking mai fratelemeu de suferinta, dragoste cu forta nu ai cum sa castigi si daca vrei ca sa o ai in continuare ca prietena ar trebui sa nu o mai freci la cap cu ce iti doresti tu ca s-ar putea sa nu te mai bage in seama, lasa-o sa-si dea singura seama ca altul ca tine nu mai exista in viata eiwinking fara ca tu sa mai schitezi nimic, doar amicitie si atat

| Voidwithin a răspuns:

De ce plangi?
Nu putem sa te ajutam cu nimic doar timpul te va vindeca.

| MisFit20 a răspuns:

Nu ii poti cere inima, doar daca vrei sa moara. Acum depinde de tine, daca o iubesti de ce vrei sfaturi sa o uiti si nu lupti pentru ea, impresioneaza fata, dude.

| mada1820 a răspuns:

Banuiesc ca a avut un motiv destul de intemeiat de ti-a cerut asta si daca da care a fost acela? De uitat sa fi sigur ca nu o sa o uiti prea curand pentru ca este destul de greu mai ales ca o iubeai asa cum spui tu,incearca sa iti ocupi timpul cu altceva vorbeste cu prieteni, uita-te la tv, asculta muzica, plimba-te, orice dar nu te inchide in tine.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Nu asculta ce zic ailalti, ai un singur lucru de facut, sa zicem o semisansa, nu mai vorbi cu ea deloc, si cand zic deloc exact la asta ma refer, evit-o cat poti si daca te intalnesti cu ea si te intreaba de ce o eviti spune-i "stii foarte bine de ce". daca o sa-i pese o sa vina ea la tine daca nu tot mai bine decat sa fiti doar prieteni si sa ii sugi tocu pentru restul vietii cat o *** altii. numa bine

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Ce iti propun eu,incearca sa o uiti,iesi in oras/parc,undeva... cu prietenii,cu niste fete,du-te la fotbal,antreneaza-te,fa ceva,nu sta in casa si gandeste-te:"Oare ce mai face... se gandeste la mine?",nu,nu,nu,nu,fa ceva in privinta asta,nu trebuie sa te inchizi in tine si sa plangi,o s-o uiti mai greu,dar o s-o uiti, eventual joaca-te cv pe calculator, sau incearca sa te distrezi incat sa nu te mai gandesti la ea happyesti barbat, barbatii nu plang happy, nu din asa ceva

| Andrei9822 a răspuns:

PLANGI?!?! Ce fel de barbat esti tu? bine inteleg dar totusi....Si eu am trecut prin asta dar trebuie sa inveti sa fi respins(nu vorbesc ceva gen sa fi un fraier fara iubita) ma refer la faptul ca putea fi si mai rau. Nu vreau sa inrautatesc situatia dar o fata vede un baiat prin ochi ei(intelegi ce spun?).
Adica poate nu te vede asa frumos(fizic) chiar daca esti. Sau N motive.

Eu uneori imi doream sa nu inmi mai placa de acea persoana dar nu puteam, pur si simplu. Inca mai tin la ea dar nu pot sa o oblig sa ma placa.
In concluzie cu timpul o sa treci peste poate nu foarte repede dar o sa trci pana la urma. Si o parte buna incearca sa fi cati poti fi tu de amuzant le place chestia ast fetelor. OK!? nici genu de persoana sa ia la miso. Acolo glume mici simple, replici inteligente, etc.
Iti urez mult succes si sper "sa treci peste ".