| lovemisterios a întrebat:

TPU,prietenei mele ii place de cel care sunt eu impreuna, ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| rekinu94 a răspuns:

Ei ei ce sa facem in situatia asta...Pai Esti sigura ca ii place de prietenul tau? Daca da atunci spune-i DRaga "cum o cheama" asa eu il palc foarte mult si vreau sa am orelatie de lunga durata cu el,te rog nu te baga pentru ca nu vreau sa-l pierd, cand nu o sa mai fiu cu el atunci faci ce vrei cu el pana atunci nu te mai baga, santem prietene ar trebui sa ma intelegi, am incredere in tine ca nu ai sa faci nimic, te rog intelegema nu cred ca ti-ar placea sa-ti fur iubitul asa ca nu cred ca iti va fi greu sa-ti cauti pe altcineva.
Mersi.
Apoi vezi ce zice si fa-o sa inteleaga cal placi foarte mult si ca nu vrei sa-l pierzi.
Daca mai ai nelamuri in legatura cu subiectul am sa-ti raspund cu placere.
Sper ca te-am ajutat.
O zi buna!

22 răspunsuri:
| kidsXXL a răspuns:

Spune-i si tu ca nu e treaba ei si ca baiatul e deja luat big grin Funda?

| neutrino a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic, dar mai important este sa nu faca el ceva, cumva, cu ea.

| LaNaibaa a răspuns:

Spune-i frumos sa nu se bage peste voi. daca o sa se dea la baiatul cu care esti. inseamna cu nu iti este o prietena! Daca va sta la locul ei incearca sa nu te saruti cu iubitul tau de fata cu ea sau chestii d-astea mai romantice.

Răspuns utilizator avertizat
| dovleac a răspuns:

Pai daca si prietenului tau ii place de ea devine o problema dar avand in vedere ca sta cu tine nu cu ea nu prea cred... funda :dte rog

| fabiola a răspuns:

Daca el nu-i raspunde provocarilor, nu are rost sa te consumi, chiar mascheaza cu indiferenta!

| Orgolios a răspuns:

Este foarte FOARTE complicat deoare ce este foarte greu sa alegi intre prieten/a si iubit/a, Depinde acum de EL de tine mai putin, el te poate lasa in favoarea prieteni tale. Daca se intampla asta Ai grija cum iti alegi prietenii data viitoare.

| mona a răspuns:

Nu stiu ce prietena iti este daca ea vrea sa iti fure iubitul, vorbeste cu ea si spune-i ca nu-i frumos din partea ei sa se bage intre voi

| dovleac a răspuns:

Am o idee il provoci:faci o gluma ca te desparti de el si daca zice ca oricum avea pe altcineva daca nu iizici ca e o gluma (asa o sa iti demonstreze fidelitatea)

| rekinu94 a răspuns:

Sai spui ca tu vrei sa ai o relatie serioasa si ca va intelegi foarte bine si sa nu se bage pentru ca daca iti este o prietena adevarata ar trebui sa te ajute sa-ti mearga bine nu sa va strice relatia.
o zi palcuta iti doresc!

| 2AN7 a răspuns:

Iti eu cevalaughing don't tell anyone! Cautati alt prieten laughing si daca zice DA lasa'l pala si asa ai si iubit si prietena laughing! sau ...sunt 2 optiuni il intreb -" IUBI IA ZI SI MIE DACA ITI plecE PUTIN DE "x" SINCER CA NU MA DESPART DE TINE laughing PROSTESTE-L DACA ZICE DA..LASAIL EI SI FA CUM TEAM ZISlaughing SAU... DACA ZICE NU NU! ZI AM FKT TOT CE AM PUTUT laughing NU TE place PAPA!:-H SI ITI GASESTI ALTA amicaa!

| HisGirl a răspuns:

Pur si simplu ii explici asta!

| miror a răspuns:

Nu e prietena,,,,,, deci las-o..indeparteazate de a,,, si poti sa-i spui in fata si de ce.

| Metalerele5 a răspuns:

Pur si simplu sa nu faci nimic! Daca iti este prietena adevarata, ii va trece faza cu prietenul tau si va trebui sa inteleaga ca nu poate aspira la prietenul prietenei ei. Dar fii atenta sa nu cumva sa ii placa si lui de ea, ca asta ar fi intr-adevar o problema. Sa nu cumva sa compoteze amandoi impotriva ta. Oricum, parerea mea este ca ea, daca era mai cu capul pe umeri, din respect pentru tine, nici nu ar fi facut declaratia asta, cum ca ii place de prietenul tau. Asa ca fii mai atenta cum iti alegi prietenii. happy

| OliverArrow a răspuns:

Gaseste-i un iubit.

| h3r a răspuns:

Să-l îndepartezi pe el de ea, iar pe ea să o faci să înţeleagă că ce e al tău nu împarţi cu nimeni. Ea, ca si prietenă ar trebui să se abţină. Tu nici nu ar trebui sa stii că ea il place.
Ai grijă cu prietenul tău, ţine-l aproape dacă merită, daca nu lasă-l de pe acum, altfel o să te facă să suferi, iar "prietena" ta o sa profite de asta.

| Madaa12345 a răspuns:

Daca il placea dinainte sa te combini tu cu el parasete-l daca nu insemna ca nu e o prietena buna si ar cam trebuii sa o "parasesti" pe ea.

| WhatMeanLove a răspuns:

Nimic,vei vedea tu pe cine place mai mult.

| yubyta123 a răspuns:

Ramai cu el, doar nu vrei sa renunti la el pentru prietena ta?

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Nu trebuie sa faci tu nimic. Daca iti este intr-adevar o buna prietena nu va face nimic gen : nu se va da la el si te va lasa sa fii fericita alaturi de el si nu se va amesteca in treaba ta. In acest fel poti vedea si ce fel de prietena ai. Parerea mea thinking Sau simplu : poti sa o intrebi sau sa pui pe cineva cu care stie ea ca nu te intelegi tu bine sa o intrebe de cine ii place thinking Testeaz-o. Oricum ea nu poate face nimic daca iubitul tau te iubeste, nici nu o sa il intereseze de ea happy Deci cel mai bine stai linistita ca toate o sa vina de la sine. sper ca te-am ajutat happy Funda?

| Maaryyneelaa a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-i zici ca,de dragul prieteniei voastre, sa nu cumva sa se dea la iubitul tau, si ca el e doar al tau, adica trebuie sa te bazezi pe ea, si sa nu cumva sa te minta amandoi si sa-si bata joc de tine pe la spate! Asa ca discuta cu ea si ai mare grija ca stii vorba aia"Fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singuri!"

| pwp a răspuns:

Nu e nimic grav daca-i place, fii atenta sa nu se ajunga mai departe.