| Zburlitul a întrebat:

TPU salut, vreau sa ma ajutati, ce lungime este pina la himen? problema este ca vreau sa inteleg ceva, eu fac dragoste cu prietena mea de un an(1) de zile, si eu nu o introduc mereu pina la urma fiindca are dureri, eu am 18 cm la penis, si ea era virgina cind a facut-o prima data cu mine numai ca nu a curs singe, dar a avut dureri, dar acum o doare cind o introduc pina la sfirsit ce poate fi? oare e himenul care nu a fost desflorat? spuneti cei care au avut asa ceva.mrs anticipat, dau funda.

Răspuns Câştigător
| sSMILEverydaYy a răspuns:

Durerea nu este din cauza himenului..ci asa este perioada de la inceput.dar peste un timp va fi altfel.trebuie sa o intelegi.si apropo uneori o fata nu poate fi desvirginata din prima.si nu la toate fetele curge sange atunci cand sunt virgine si intretin acte sexuale.depinde si de organism.ai rabdare cu ea si ai sa vezi ca va trece. aveti grija de voi si iubiti.va mult...

3 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Prietene, ar trebui sa citesti cate ceva despre anatomia si fiziologia omului, macar ce te intereseaza! Himenul este o pielicica fina care acopera partial intrarea in vagin. La primul contact sexual, himenul. ar trebui sa se rupa, dar sunt si situatii cand acesta ramane intact dupa primul raport sexual. Nu are nimic de-a face cu lungimea penisului!
Durerea pe care o are, este de alta natura. Incearca sa fi mai tandru, mai rabdator cu ea, prelungiti preludiul.
Daca durerile persista, trebuie sa consulte un medic ginecolog!

| George_Rusu_1987 a răspuns:

Mai trage de ea sa faci 25 ca a mea laughing atunci sa vezi hemoragii in ea, lasand gluma la o parte, am inteles ca si unele fete au himenu mai elastic, adica se rupe greu la un contact sexual. prin urmare sa mai ramana virgina cand faci sex cu ea, aici e scaparea ta, ca sa nu te ia tacsu la omor ca ai deflorato sau ori nu e virgina si ai fost mintit. te-ai gandit la asta?