| Andreeaa20 a întrebat:

Trăiesc în Germania, am o relație cu un bărbat de aici.
Problema este că nu vrea să se însoare cu mine.
Am 31 de ani ar trebui să am și eu o familie.
Dacă aș rămâne însărcinată cu el se va căsători cu mine?
Dacă nu mă căsătoresc acum la 40 de ani căsătoria nu o sa aibă niciun farmec.
Ce ar trebui să fac?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Casatoria e o nimic toata, sau vrei sa pui mana pe casa lui dupa ce faci copilu e o varianta. Aia stiu cum sant femeile pe acolo si ce drepturi au, cunosc multi care au ramas pe drumuri din cauza casatoriei pentru ca alea au voie sa ramana in casa si primesc bani de la el pentru cresterea copilului, poate nici insarcinata nu te va lasa

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! "Dacă aș rămâne însărcinată cu el se va căsători cu mine?"
Cu asa gandire, te rog eu sa nu faci copii, nu merita sa ii chinui daca pe tine atat te duce capul. Ce om intreg la minte crezi ca ar sta cu una care ii face un copil ca sa il tina legat? Barbatii fug de asa ceva ca de dracu. Gaseste pe cineva calumea, care te respecta si te iubeste si cand totul merge bine, atunci poti sa faci copii.

| Adry05 a răspuns:

Păi ai deschis vreodată subiectu ăsta cu el? ce zice?

| RAY a răspuns:

| SilentRain are dreptate, faza e ca prea matura nu esti nici tu nici el

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci un copil cu el.
Apoi să te concentrezi pe creșterea copilului. Este cel mai bun sfat pe care îl poți obține de la cineva. Căsătoria este un moft în raport cu a da viață unui copil.

| Andreeush a răspuns:

Dacă rămâi însărcinată cu el e posibil să te lase cu tot cu copil.
Nu fi naivă, un copil nu îl va face să vadă altfel lucrurile și nici nu e o soluție pentru a rezolva ceva.
Ar trebui să închei relația cu el, e clar că el nu are aceleași așteptări de la viață, nu îl interesează să își întemeieze o familie.

| SilentRain a răspuns:

Și crezi ca legi un om de tine dacă faci un copil? Sigur ai 31?
Fi serioasa nu faci un copil doar ca să obligi pe unul sa te ia de nevasta
Cauta altul care are gânduri serioase, de ce sa mai piezi timp cu el dacă nu aveți același plan de viitor

| Sofer a răspuns:

Nu schimba nimic dacă faci un copil. Ramai singura și el sa te părăsească și sa ramai singura cu copilul.

| mgtow a răspuns (pentru Sofer):

Ala stie dc nu face nunta, prefera sa isi tina casa sa nu fie dat afara si sa ramana boschetar in chirie. Incet incet invata barbateii si nu se mai casatoresc cu ele si nici copil nu fac multi din ei

| cristimihailov a răspuns:

Sa cauti pe altul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nicio căsătorie forțată nu are niciun farmec, nu-i vorba de vârstă. N-am mai auzit motiv mai egoist de a face un copil laughing. Mi-ar fi scârbă să știu că maică-mea m-a făcut ca să țină o p-ulă lângă ea. Ai stofă de mamă singură.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă nu e dragoste e degeaba, e inutil, nu contează vârsta, fiecare cu soarta lui dar disperarea nu ți aduce nici un câștig. Fa ți viata frumoasa, concentrează te pe dezvoltarea ta ca om, nu te ajuta cu nimic sa fii măritată e doar o concepție care ți a întrat în cap de mica, dacă te căsătorești la 40 de ani din dragoste va fi mai ok decât la 31 fortat. Important e sa fi fericita iar o căsătorie fake îți va aduce frustrari. Și acum vorbind de partea morala, un copil trebuie făcut din dragoste, nu ca pe o unealta sa ți atingi scopurile, un copil nu îl va obliga pe el sa te ia de nevasta, cel mult îți va plăti o pensie alimentara, el nu e obligat sa se căsătorească cu tine dacă nu vrea

| ancaval a răspuns:

Nu vrea nuntă? Papucii!
Ce poți construi cu un indiferent? Nimic. Timp pierdut. O să te lămurești tu.

| ancaval a răspuns:

Legat de copil, poate nici el nu l-ar convinge să facă nuntă. Nu te risca făcând unul și să aibă părinții separați, că dacă nu vrea nuntă, nu o fi... așa că...

| Endoryus a răspuns:

La ce motiv penibil ai tu sa faci copil, mai zicem de barbati ca sunt varza? Vai si amar. Copilul acela nu e un obiect sa iti atingi tu scopul. Si ce scop penibil ai? Sa nu fi mireasa prea "tarziu" vezi domne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ii este frica de casatorie si de a avea o familie. Nu este genul familist. Vrei sa ramai insarcinata pentru a se casatori cu tine? Cam urat. Nu se face!
Daca nu te cere in casatorie, asta e! Treci mai departe si cauti unul care vrea sa se stabileasca la casa lui. Vrei sa ramai singura cu copilul cand te va lasa actualul iubit? Nu face copii in speranta ca se trezeste actualul. Nu se va trezi. Foarte probabil sa fie genul care nu se va stabili la casa lui vreodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca el o sa vrea să faci avort? La asta te-ai gândit?

| troleibuz a răspuns:

Ai o gandire foarte gresita.

| Reghqen a răspuns:

De ce ar trebui să se însoare cu tine dacă faceți un copil? Este o gândire total cretină.
Nu ar trebui să faci un copil doar pentru a folosi scuza de a se însura cu tine. Un copil nu se programează mai Andra, glumim? Acesta se face din dragoste, din iubirea a unui cuplu nu așa aiurea. Dacă nu vrea să se însoare cu tine fa 2+2, probabil ca nu ține la tine cu adevărat, probabil ca nu te iubește atât de mult cum vrea să te facă să crezi, sau probabil ca încă nu este pregătit de acest pas. Orice opțiune e posibilă.
În orice caz un copil se crește greu singură în cazul în care îl vrei să știi, acesta are nevoie de ambei părinți nu doar de unul. Fiecare căsătorie are timpul său, ai răbdare și ia deciziile calumea, nu aiurea. La 31 de ani ai tăi cred ca ar trebui să ai măcar 20-30% de maturitate în tine.winking

| cristian200313 a răspuns:

Papucii.
De ce, nu? Ai vrea sa fii cu el toata viata fara nunta, fara copii?
Gaseste-ti un barbat care este dornic sa se casatoreasca cu tine si sa faci copii.
Seara buna.