| abcdc a întrebat:

Traiesc o iubire neimpartasita.nu mai stiu ce sa mai fac...simt ca mor, ca nu mai are rost sa traiesc. vreau sa il vad in fiecare zi.Ma topesc cand il vad zambind, mor cand il vad cu o alta fata de gat.Indiferenta lui ma doare. Vreau si eu mici sfaturi cum sa trec peste asta.nu vreau sa fac o depresie din cauza asta sau mai rau sa ajung sa fac o obsesie pentru el.straight facesfaturi de la cele care au trecut prin astfel de situatii.mersi.happyfundahappy

Răspuns Câştigător
| Spinoasa a răspuns:

Ma regasesc perfect in povestea ta! E foarte trist sa iubesti pe cineva si acel cineva sa nu iti impartaseasca sentimentele, e o durere pe care numai cei care au trecut prin asa ceva stiu.Eu l-am uitat cand m-am indragostit iar, si mi-am dat ca cel de care m-am indragostit initial, se cuplase cu mine in timp ce avea si prietena, si poveste lunga... sfatul meu:fii indiferenta, stiu ca e ft greu pentru ca se vede ca-l iubesti ft mult, dar asta e prin viata trece si prin momente dificile. Fa un efort, desi e un efort aparent supraomenesc se poate, evita-l.

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un psiholog. Si eu trec prin aceeasi chestie, doar ca eu habar nu am daca ma place sau nu, sunt prea orgolioasa ca sa-l intreb. Distrage-ti atentia de la asta, implica-te in cat mai multe activitati!

| Narfundo a răspuns:

Nu sunt fata dar inteleg prin ce treci.Nu incerca sa eviti inevitabilul.Cu cat o sa incerci sa il scoti din minte cu atat o sa te gandesti la el mai tare. Cel mai bine este sa incerci sa ii arati omului ce simti pentru el.Nu zic sa te duci la el si sa il saruti.incearca prin simple gesturi sa ii arati ca esti atrasa de el.
Invital in oras, ia-l de mana din cand in cand, sari pe el{totul sa fie ca si cum te-ai juca"cu el}Intr-un final o sa se gandeasca la tine si tu ii vei spune ce simti pentru el.Pa-pabig grin!

| MititiCa a răspuns:

Pai poti sa iti gasesti alte ocupatiibig grin. gen sport, dans, muzica chestii de genu`:d. sau sa stai cu prietenii tai[iesiri prin oras la un suc, la un club] si bineinteles sa iti gasesti pe altcvn. inteleg ca nu ai cum sa iubesti pe altcineva, dar trebuie sa fie o persoana de care sa iti placa. stai cu aceea pers si cu timpu` vei uitabig grin. ai nevoie de mult vointa:*
succes>big grin

| ioηelα a răspuns:

Si eu stiu prin ce treci.
stiu cum e sa simti ca mori daca nu-l vezi,
si sa te topesti cand ii vezi zambetul.
dar gandeste-te ca daca nu apreciaza iubirea ta, nu te merita.
incerca sa gasesti un alt baiat. stiu ca e foarte greu. dar incearca.
de exemplu eu. am gasit pe altcineva. dar inca il vreau pe cel initial. si imi e dor de imbratisarile lui. si totusi incerc sa il uit, gandindu'ma ca mai rau sufar din cauza lui. incearca sa. il urasti. sau nu stiu cum sa zic.
sper ca te-am ajutat:*

| Vasilina a răspuns:

Daa... cea mai buna cale e sa-l eviti! si eu ma aflam in aceeasi situatie.si am incercat sa-l evit, doar ca nu prea reuseam! mda am observat ca at cand el ma placea si eu eram indiferenta pentru ca ink nu imi placea se baga in seama singur, ma imbratisa etcbig grin mda dupa ce a inceput sa-mi placa am inceput sa nu-i mai fiu indiferenta si el deja a inceput sa fie si asa nu mi-a mai placut! acum din nou el se baga in seaama mda numai e important pentru mine!big grin

| aFurisit a răspuns:

Off offf, vaii vaiiii X_x, ce mi-a fost dat sa-mi vada ochisorii azi blushing

Fete. ranite whistling, ce tragedieee X_x
vedeti ca la fiecare lucru rau exista si ceva bun?batting eyelashes va spune nenea afurisit whistling
aici. e MAREA UNIRElaughing a fetelor ranite I don't want to see, deja sunt speriat :-s, daca spre "norocu`" meu gasesc o fata. tradata in dragostelaughing si. isi varsa ofu` pe mine raised eyebrows, haaa? waiting atuuuunciii vin si eu aici si imi vars nervii pe voi ca ati incurajat razbunarea si rautatea asupra rasei "masculino armasaro" whistling laughing)

Ce pusca meaaa, eu acum vad ca anuntu` e "expirat" I don't want to seesi aveam atatea de spus whistling

Va puupa afurisit:*

| TrooololololololoJR a răspuns:

Te iubes eu