| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie neaparat sa fi epilata inghinal daca faci sex? (ps. nu sex oral).

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, femeile se epileaza pentru igiena, nu pentru sex. Adica, nu poti trece printr-o menstruatie neepilata, este neigienic.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu...decat daca vrei tu. Oricum pe el nu cred ca il deranjeaza fiindca nimereste...Ai chiar asa de mult par? Daca te deranjeaza epileaza-te si gata!

| Anecherry a răspuns:

Daca pe tine sau pe partenerul tau nu il deranjeaza parul, atunci nu.

| selfish lover. a răspuns:

Epilarea este o problema de estetica si de simt tactil si aici numai tu poti decide. Este mult mai frumos daca esti epilata. In plus epilarea inghinala tine si de ingrijirea personala, deci cred ca este mai igienic sa fii epilata, nu numai cand faci sex.

| Cryssbest a răspuns:

Depinde de ce ii place partenerului - daca il va deranja, va face el singur o aluzie subtila, fara ca tu sa il intrebi! Nu exista nici o "lege" sau "ordonanta de urgenta" care sa "ceara" depilarea inghinala atunci cand faci sex! Trebuie ca tu sa te apreciezi fizic, asta da! Sa nu te stresezi inutil (din cauze ca cea mentionata mai sus)! happy

| clauclau_6191 a răspuns:

A? normal ca da, de unde picati?

| carmen_1815 a răspuns:

Acum depinde de tine insuti, epilarea inghinala tine si de ingrijirea personala, deci cred ca este mai igienic sa fii epilata, nu numai cand faci sex trebuie sa iti apreciezi corpul fizic.

| riki_1573 a răspuns:

Sexul e cea mai placuta senzatie, iti spun eu, trebuie sa fie epilata din proprie experienta.Placera ajunge pana in maduva oaselo.