| ☼loli☼ a întrebat:

Trec printr-o drama... deci dupa o perioada de o luna in care am vorbit cu un tip si in care imi dadea semne ca ma place, azi cand am fost la cantina era cu o tipa si in fine, se tineau de mana. Si cand statea cu capu pe ea nu stiu cum de s-a uitat fix inspre mine si a fost groaznic... nu imi venea sa cred ca ei 2 sunt impreuna! Deci eu acum sunt intr-o mica depresie. Imi placea asa de mult de el, si imi placea pentru cum era el ca persoana, sincer fizic nu prea ma atragea. Si imi acorda atentie! Chiar eram sigura ca ma place! Sunt o proasta, trebuia sa actionez cumva nu? Acum am nevoie de un sfat, ce pot sa fac? Ar trebui sa il uit si gata?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stiu ca iti e greu. Am trecut si eu prin astfel de lucruri. Iti pui sperantele intr-o persoana, deja iti imaginezi cum ar decurge relatia cu ea si vezi intr-un final ca cineva ti-o ia inainte. Parerea mea e ca nu te placea atat de mult pe cat ai fi crezut. Daca te placea fii sigur ca facea el primul pas. Degeaba vezi tu pe cineva ca fiind partenerul ideal. Asta nu e o asigurare ca si el simte la fel. Incearca sa treci peste. Cauta sa iesi mai des in oras, sa asculti muzica optimista si chiar sa cunosti ceva baieti. Nu neaparat sa cunosti baieti pentru o relatie pentru ca e cam devreme dar e un exercitiu bun pentru tine. Te va ajuta.

Abh
| Abh a răspuns:

Drama e atunci cand esti casatorita, ai copii si sotul te lasa pentru alta. Dupa 1 luna de relatie consider ca nu e cazul sa fii chiar asa de afectata, bucura-te ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu.

| fabiola a răspuns:

Daca asta numesti tu drama, cum numesti atunci cand ti se intampla la fel dupa ani buni de casatorie? Dar din toate invatam ca omul este dificil, imprevizibil iar dragostea trebuie sa fie reciproca! Fruntea sus... un asemenea om nu te merita!

| JeSa a răspuns:

Exact, să-l uiţi!, te resemnezi găsind un altul, ce te merită.winkingtongue
Succes!happy

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Imi pare rau ca mai exista astfel de persoane, stiu prea bine cum e. Dar nu stiu cum ai putea rezolva, cert sigur e ca e un natarau ca a pierdut o fata asa buna ca tine.Nu gasesti oriunde persoane care sa te placa pentru cine esti, ci mai mult aspectul fizic.
Cred ca trebuia sa actionezi, acum ar trebui sa-l eviti, ca sa-i para rau.Ar fi si de ajutor sa-i zici cand te intreaba ce ai,"Ce vrei de la mine?"sau ca nu are deja o prietena. Sper ca l-ar durea asta.
Success mult!

mira
| mira a răspuns:

Ai ales un tip neserios.Bine ca idila n-a tinut decat o luna.Trateaza-l cu indiferenta.Nu arata ca iti pasa. Eventual, gaseste-ti altul.

| georgiana a răspuns:

Fii fericita pentru el, daca aceea este fericirea lui.

| *Lyttle.me* a răspuns:

Eu zic ca iti pierzi timpul. Mai bine il uiti si termini balciu` happy. Nu cred ca poti numi depresie sau daca chiar asa te simti ar fi mai bine sa stai cu prietenele tale, sa razi, sa glumesti. Timpul le rezolva pe toate si asa se va duce si el...happycapu`sus!

| cucu a răspuns:

Moama daca asta este drama eu ce sa mai zic? uita`te la ultima mea postare si spune`mi ce este? nu este nici o drama draga, el place pe altcineva tu te`i inselat, uita`l ca exista si pentru tine cineva, si continua sa zambesti ca nu stii niciodata cine se va indragostii de zambetul tau

| myworldis5784 a răspuns:

Stii...am eu o vorba si ar merge bine la situatia ta "nu e dulap, se va misca" si aici ma refer la actuala lui prietena, daca iti doresti mult sa fii cu el asteapta, lasa sa treaca timpul si incearca sa vorbesti mai departe cu el ca sa stii daca situatia la el in relatie e asa de buna cum ti se pare tie, asa ca sfatul meu este sa nu-l uiti daca intr-adevar iti place va fi al tau!
Eu am stat cu ochii pe iubitul meu vreo 2 ani, acum suntem deja de citiva ani impreuna asa ca daca e sa fie el cu tine, cu tine va fi. daca nu, nu dispera mai sunt 100 de persoane speciale!
bafta

| ☼loli☼ explică:

Pai deja sunt mai bine, multumesc frumos... se pare ca mai sunt baieti!

| DrunkShepp a răspuns:

Daca sunteti prieteni mai vorbeste cu el si intreaba-l de iubita lui. Nu il uita mai dai timp poate fata aceea nu este potrivita pentru el si se vor desparti. Spune-i ce simti pentru el daca tu il placi asa de mult nu renunta exista speranta ca el o sa se desparta de actuala lui iubita.trebuia sa ii spui ca il placi si ca tu chiar credeai ca te place si el.atunci o sa isi dea seama ca tea ranit. daca ii ziceai poate ca nu sar fi uitat asa la tine la cantina.asa poate o sa se gandeasca la cat suferi tu acum si poate ati fi impreuna.

| mayli_9074 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-l pui putin pe jar poartate de parca nu ti-ar pasa si la urma urmei mai sunt vreo cateva milioane in Romania.Fii mai indrazneata si mai optimista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste-ti drama pana la capat. dupa aia cautati un prieten bun. daca gasesti sa-mi spui si mie. dar am mari indoieli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi si u poate vrea sa o schimbe pe aia cu care era. dar ca nu a gasit persoana potrivita mai tine legatura cu el si vezi ce intenti are, dar ai grija sa nu pui botu la orice si prefate ca nu sti ca mai e cu cineva.ai grija sa nu vrea doar sa ajunga sub fusta ta