| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat, a auzit ca il plac. Si tot vorbeste cam naspa de mine. Le zice la toti ca nu ma place, ca nu a fost interesat de mine. Dar mie imi dadea altceva de itneles, tocmai de aia am incput sa. l plac. Zicea ceva de genu "Sa fim seriosi cine m-a placut pe mine in afara de "x, y, z, EU" Si ce ziceti sa ma iau de el ca vorbeste asa de mine? Daca da ce sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Salut Eo, vreau sa iti zic ca acel baiat are probleme cu imaginea lui persoanala. De ce zice asta? Pentru ca el te place dar nu vrea sa cedeze din prima. Incearca sa te manipuleze si sa te faca pe tine "disperata" dupa el. Fii profesionista si arata-i ca nu iti pasa ca el vorbeste asa, ca altfel va continua cu aceste jigniri.
Daca va vrea sa vorbeasca nu trebuie sa-i zici nimic, fii tu insuti - discuta normal si lasa-l pe el sa faca pasi catre tine. Tu ai facut.
Nu stiu ce varsta ai, ca aici s-ar putea ajunge si alte lucruri.
Ai grija de tine si nu uita, nu te merita daca vorbeste asa cu tine.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca e un nesimtit si nu are minte de om cu picioarele pe pamant.

| MMihai a răspuns:

Altul!

| MMihai a răspuns:

Poate nu am fost foarte explicit, direcționează-te spre alt individ.

| andru8700 a răspuns:

Nesimtiti deastia gasesti pe toate drumrile,parerea mea este sa vb cu el si sa ii zici ca,nu conteaza daca te place sau nu,ca cica nu te intereseaza dar sa nu vb urat cu tine ca nu ai nici o vina,sa vb asa despre altcineva dar nu de tine,parerea mea este sa nu mai incerci cu el,este un nesimtit,iar daca nu va intelege si va continua tot asa,lasa-l se vede ca nu ai cu cine vorbi, il va deranja mai mult daca nu vei da atentie la barfele lui, decat daca iti pasa si pui tot la suflet.Si mie mi-a placut de cineva cu care nu puteam fi niciodata din cauza faptului ca suntem veri,dar nu a vb urat despre mine,a discutat cu mine, si nu a vb urat cu mine, ba mai mult acum suntem prieteni fb.

| Silvya18 a răspuns:

Eo... dac te vorbeste pe la spate nu cred ca o sa se primeasca ceva. mai bine nu-i atrage atentzie se va trage la tine singur... succes :*:*

| JelLy_3370 a răspuns:

Nu trebuie sa-i zici neaparat ceva.asa fac toti, si mie mi s`a intamplat.Imi placea d un tip se comporta frumos afla ca il plac si gata.incepea sa faca misto, sa nu`mi mai vbeasca.Nu trebuie sa pui la suflet.unii baieti parca ar fi de pe alta planeta,nu stiu ce vor de la viata(asta pentru ca ei se dezvolta mai grewhistling). Lasa`l in pace, nu`i mai da atentie. Poate va fi mai bine daca nu`i mai oferi atentie, poate va veni el singur dupa tne.cne stiethinking Succes:*

| Soricel_4135 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa-si bata joc de tine.winking

| RzVi a răspuns:

Pai nu stiu si eu am patit exact ca el depinde daca te place sau nu.eu nu o placeam pe fata respectiva dar ea ma placea atat de mult incat ma injura la nervi si cand veadea ca nu o plac

| andreea_9717 a răspuns:

Sa faci bine sa il lasi in pacewinking atata timp cat vb urat despre tine nu te merita, clar! ignora-l!:* take care!

| Daniel11_4073 a răspuns:

Ca si-a luat-o in cap

| DeYuTzA_7492 a răspuns:

Pai ar trebui sa vb cu el si sal intrebi dc vorbeste asa despre tine...

| NuConteaza_6164 a răspuns:

Pai.daca nu te iei de el o sa zica ca esti fraiera si il lasi sa vorbeasca de tine cum vrea. mai bine ii spui ca daca nu e interesat de tine sa nu mai vorbeasca aiurea despre tine cu toti. sa ii spui ca si tu poti sa faci acelasi lucruwinking...adica eu asa as facebig grin