| Fetita22 a întrebat:

Un baiat imi trimite mesaje pe la 23:30 si vb pana la 01:00 si cred ca ma place.
Daca nu i-ar placea de mine nu mi-ar trimite mesaje, nu?
Va rog mult sa ma ajutati.
Intrebarea este daca am treptate sau nu.

8 răspunsuri:
| Zuzazozo a răspuns:

Exista o mica sansa sa ii placa cu tine, dar niste mesaje nu sunt de ajuns. Trebuie sa ii observi si gesturile fata de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

faptul că vorbiți prin mesaje nu înseamnă neapărat că te place.

| madyddd a răspuns:

Chiar nu cred ca te place. Sincer.
Si eu am vorbit ore intregi cu baieti dar niciodata nu mi-am pus semne de intrebare, gen ma place nu ma place?!
Pur si simplu de cele mai multe ori vorbitul pe retelele de socializare nu inseamna decat plictiseala, pe bune, vorbesti cu x si y ca n-ai ce face... daca ai avea, ma gandesc ca, n-ai fi disponibila sa trimiti mesaje. La fel si celalat.
In concluzie, nu te place, daca te-ar placea poate ti-ar fi cerut (deja) sa iesiti.

| Pain4Souls a răspuns:

Buna, vorbesc cu un prieten de al meu sunt baiat si vorbim vreo 5 ore asta inseamna ca ne iubim?

| corbulalbrosu a răspuns:

Cand vei mai vorbi cu el, adica data viitoare,(daca va mai exista), il poti testa foarte simplu; ii propui o plimbare/iesire doar in doi. In functie de raspunsul lui iti vei da seama de sentimentele lui fata de tine, de simpla prietenie sau de atractie si iubire. Succes.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te place, dar nu e ceva foarte serios. Altfel, s-ar gandi ca pierzi prea mult din timpul tau cu o comunicare lipsita de miez si semnificatii, asa cum sunt mesajele si te-ar proteja. daca ar vrea ceva de la tine, nu ar face asta, te-ar cauta in realitate sa stai de vorba, sau, daca este extrem de timid, te-ar suna din cand in cand la o ora decenta. baiatul care te va placea si te va si respecta, nu te va contacta niciodata atat de tarziu in noapte, e destul de nepolitico si arata nepasare fata de partenerul de discutie (genul: am chef sa ii dau mesaj, nu imi pasa ce are ea chef sau ce se cuvine)

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Wow..eu vorbesc cu o fata pe fb, si vorbesc cu ea de la 12 pana la 1 noaptea..si nici macar nu-i place de mine, nici mie de ea, suntem ca niste prieteni adica frati.

| Fetita22 explică:

Eu sunt clasa a6a si nu am cum sa ii cer sa iesim. La scoala toti colegii zic ca ne placem si de ziua mea mereu imi da mesaje, si vrea mult sa ma cunoasca mai bine. Deci ii place de mine? Nu ziceti va rog raspunsuri gen esti prea mica.