| anonim_4396 a întrebat:

Un barbat e insurat are un copil etc. si se indragosteste o pustoaika de el, si el pleca din tara cu pustoaika si nevestei ii trm bani, care`i credeti ca este vina nevestei ca n-a stiut sa il tina langa ea sau amantei ca le-a distrus familia si ca s-a bagat intre ei? dau funda.

Răspuns Câştigător
| simiiii a răspuns:

Hai bunaakiss! Pai sunt mai multe situatii, adica, spre ex: nevasta-sa sa fie pentru el de " cratitza si sa aiba grija de copil" iar pustoaica sa fie de oras, restaurat, sa iase cu ea in public, un fel de pofta a inimi. Uni divorteaza de neveste chiar daca au copii ca sa ramana cu amantele, sau sunt cazuri, sa tina la nevastasa si sa stea cu aia asa ca sa se mai distreze cu ea...dar dupa una si alta tot la nevasta vine, sunt multe situatii de acest gen, bineintees ca daca te pui in locul "amantei" e naspa si pentru ea, crezi ca ei ii convine sa distruga o familie? Oricum daca a facut prostia sa pofteasca la un lucru interzisoh go on. dar i-as sfatui si pe barbatii insurati sa stea dracu acasa, cuminti, sa nu mai pofteasca la toate, ca pana la urma tot la nevasta si copil o sa se intoarcabatting eyelashes kiss

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E vina barbatului, fiindca nu este suficient de barbat sa-si tina pantalonii pe el, asa cum a jurat in biserica.

| mgtow a răspuns:

E vina barbatului, e prost pentru ca s-a lasat induplecat si a plecat cu pustoaica in loc sa isi iubeasca nevasta.

| St3fU a răspuns:

E clar 100% vina amantei si a sotului desigur.sti cum se spune: iti trebuie 2 pentru un tango.e vina amntei ca s-a bagat intre ei si le'a distrus relatia, dar in principal si cel mai mult e vina sotului pentru ca el avea datoria si obligatia casniciei.de a ramane cu sotia indiferent de tentatiile ce apar in decursul vietii...Deaia raspunde DA cand este intrebat de popa daca isi ia angajamentul pana la MOARTE, nu cativa ani si gata. A incalcat principiile casatoriei, a aratat ca are 0 respect pentru nevasta si ca ii pasa cat negru sub unghie de copil=>a pleacat cu o "pustoaica" in alta tara.la ce te mai casatoresti ma, daca dai dovada de o asemenea iresponabilitate fata de sotie si mai ales fata de copilstraight face

| bogdan74688 a răspuns:

Vina e a amandurora. Si a nevestei ca nu a stiut sa il tina langa ea, si a lui, ca a cazut prada farmecelor amantei, sau cine stie, chiar el s-a dat la ea, dar si a amantei, fie ca i-a acceptat afansurile, fie ca, cum ziceam, chiar i-a s-a dat la el. Un triunghi amoros unde fiecare isi are partea de vina. Oricum, in principiu, e a lui. Are copil happy.

| Edwdw a răspuns:

Singurul nevinovat e copilul, in rest toti sunt vinovati, de ce, nevasta dupa primul copil, foarte rar se mai lasa in bratele barbatului, ori asta nu e normal, nevasta e ca si jumatatea de completare, daca ea nu completeaza tot golul, el fuge. El e de vina ca fuge, fuge si tentatia pe care i-o ofera alta il "drogheaza", amanta sta pe capul lui, las-o, las-o si el boul o lasa pe nevasta cu copil, ori el e de vina ca in loc sa intretina flacara intre el si nevasta, are o retinre, o scarba, eventual poate fi considerat chiar copilul, dar copilul ar trebui sa lege mai puternic relatia, ea din pricina copilului il menajeaza pe barbat dar nu umple tot golul, el zice, aaa vina copilului, si pleaca la alta, ori el e un prost ca face o tampenie, si amanta e ispita, deci toti au o vina, copilul e singurul nevinovat, e o victima colaterala.

| vlad210 a răspuns:

E vina barbatului deoarece si-a parasit nevasta si copilul pentru pustoaica. Este si vine pustoaicei ca s-a bagat peste barbat, desi stia ca este insurat si are un copil. Este vina sotiei deoarece este clar ca barbatul nu a fost satisfacut ( nu sexual) de aceasta. In concluzie este vina tuturor.

| andr33a_2690 a răspuns:

Cred ca exista mai multi vinovati! Poate fi si sotia de vina sau amanta asa cum ai spus tu dar totusi de ce nu e luata in calcul si posibilitatea ca barbatul sa fie de vina? Nu se poate stii sigur dar poate el vroia ceva nou si nici nevasta nu e de vina pentru asta si nici amanta ca pana la urma nu l-a obligat la nimic...daca nu era ea... poate era alta. Daca el chiar vroia sa insele insela si cu altcineva! Asta e parerea mea! Sper sa fie de ajuns pentru fundahappy

| Anonim2857 a răspuns:

Eu zic ca este vorba de o problema in relatie. Nu este vina amantei, deoarece nimic nu e corect in dragoste si razboi. Dar din moment ce barbatul e in stare sa plece cu alta, sigur este o problema intre cei doi. Daca un barbat e absolut fericit intr-o relatie, in cel mai rau caz s-ar culca cu alta femeie daca a baut prea mult, dar nu sa plece cu ea din tara.

| Dooolce a răspuns:

Vina nevestei este ca la lasat sa plece

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este vina amandurora. Pentru ca, femeia cum e normal e mai ocupata cu treburile casnice si problemele familie si se poate sa isi fi neglijat sotul(in pat). Dar pe de alta parte este si vina barbatului pentru ca nu a facut nimic sa remedieze situatia. thinking

| anonim_8561 a răspuns:

Sti...exact la fel s-a intamplat cu parintii mei, tatal meu a plecat cu alta "fata" fiind 20 de ani diferenta intre ei in alta tara... poate si fi vina nevestei pentru ca nu a putut sa il tina langa ea, este si vina lui pentru ca nu s-a gandit ca are un copil si ca acela o sa sufere mai devreme sau mai tarziu si ca isi lasa nevasta sa cresca si copilul si cu toate problemele pe cap si cel mai mult consider ca a fost vina fetei pentru ca a distrus o familie si nu s-a gandit absolut deloc la nimeni