| Xperson a întrebat:

Un prieten de-al meu pe care il plac foarte mult insfirsit ma place. Mi-as dori sa es cu el la o plimbare in parca dar nu stiu cum sa fac ca el sa ma invite.Suntem prieteni din clasa 1 si traim in aceeasi ograda.afara cind esim se comporta frumos cu mine si chiar cred ca ma place.cindva cu 2ani in urma aam avut o mica relatie cu el.insa nu am ajuns pina la sarut pe buze insa data asta vreau sa avem o relatie de lunga durata si ft strinsa... dati-mi sfaturi ce sa fac ca sa se indragosteasca si mai mult de mine si sa iesim undeva doar noi 2

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce trebuie sa te invite el,neaparat?
Invita-l tu!
Spune-i frumos "da' noi de ce nu iesim la o inghetata,un film,tu cand iesi pe-afara,ca m-am plictisit mereu aici la bloc!"
Nu e greu!
Poate ca el e mai timid sau se teme sa nu-l refuzi, usureaza-i chinul, propune-i tu!
Mult noroc!

| Xperson explică:

Nu...am vrut sa spun ca blokul lui e linga al meu

| pandaX3 a răspuns:

Zi-i ceva de genu :" hai sa iesim mai multi [ zici si tu niste priteni de` ai tai] in parc sau undeva, si apari doar tu, fiindca prietenii tai au avut treaba. Si o sa fiti singuri happy

Sau roaga-l sa vina sa iti repare ceva la calculator

Sau zi-i pur si simplu sa iesiti cu rolele/bicicleta la plimbare.

P.S : "traim in aceeasi ograda"?! adica ce, sunteti porci?