| LittleAngellll a întrebat:

Una TPU.

am si eu o problema

va rog sa nu va bateti joc de mine cu raspunsuri arogante

chiar nu stiu ce sa fac

astazi cand m-am dus la scoala ma durea putin burtica

pe urma a 2a ora simteam ca mor de durere incepea din ce in ce mai rau

am fost cu o colega la cabinetul medical al scolii. mi-a dat 2 pastilutze [nos-pa] si a zis doctoritza: o iei pe asta daca pana ora viitoare nu iti trece o mai iei si pe astalalta

bun dupa prima nu mi-a trecut asa ca am facut cum mi-a zis doctorita

dar dupa 1 jumate de ora [eram inora de fizica si profu nu prea ma credea ca mie rau\ mi se inclestase gura. ametisem, ma intepa inima tremuram, ardeam

si dintr-o data am vazut negru in fata ochilor cuprinsa de ametei nu am mai vazut nimic pentru un moment ma luase somnul si m-am trezit peste 5 minute in clasa cu niste prosoape cu apa rece pe ochi

mi s-a zis ca nu am patit nimic doar ca eram putin cam somnoroasa

eu sunt ingrijorata deoarece inca tremur, ma inteapa inima, am ameteli cand ma ridic de jos si imi vine sa vomit [am mai vomitat odata dar un fel de saliva cu sange asa]

credeti ca e ceva grav?

mentionez ca pana sa iau acele 2 pastile ma durea doar burta ingrozitor

iar acum nu mai ma doare burta

dau funda [mama nu stie nimic] m-a rugat doctora si diriga sa nu-i zic de incidentul de la scoala

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Sunt sigur ca ai lipsa de calciu deoarece nu te simti bine cand te ridici si cand faci miscare. Ai nevoie de odihna cateva zile si calciu (de la farmacie) + fructe multe si mancare sanatoasa (piept de pui.salata, etc) Este mai bine sa ii spui mamei tale deoarece nu ai dori ca sa cazi odata de pe scaun iar ea sa nu stie ce ai. Ii faci mai mult rau si ei si tie daca nu ii spui. Trebuie sa mergi la doctor si sa faci si o analiza la sange sa vezi cum stai cu calciul si glicemia. Take care happy

5 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Spune-i imediat mamei tale! Nu e de joaca cu sanatatea. Poate fii ceva grav!

| DizzyXD a răspuns:

Da clar spune-i mamei tale si du-te la doctor s-ar putea sa ai probleme cu inima sad sau sa fii foarte obosita si stresata si eu patesc la fel

| Roo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta despre ce ti s-a intamplat.nu e normal ca asistenta, doctorita etc sa-ti dea pastile aiurea fara un consult:d cred ca ai avut o cadere de calciu. mi s-a intamplat si mie de cateva ori sa-mi fie atat de rau (de la durerile menstruale). oricum, bine ar fi sa mergi la un medic:d

| Mihai19MaxX a răspuns:

Nu te juca cu sanatatea mai. Spune-i mamei tale ca nu ai nimic de pierdut si du-te la un medic.Sunt aproape sigur ca ai lipsa de calciu datorita stresului si ai sistemul imunitar scazut.

| Fartie a răspuns:

Trebbuie sa-i zici.mergi la un doctor. daca ii zici nu patesti nimic ba chiar te ajuta...big grin