| tantricday a întrebat:

Unde gasesc o tantrica adevarata, o initiata in arta amorului oriental?

9 răspunsuri:
| tantricday explică:

O femeie care sa poate manifesta constient Misterul Eternului Feminin, sa se daruiasca total in actul amoros realizat numai cu iubire cu un Barbat viril, bine dotat si dornic sa o adore!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sorry! Habar n-aveam ce inseamna aia! Am cautat pe google sa ma lamuresc si eu! De fapt tu cauti o femeie vie care sa impartaseasca cu tine amorul oriental! Poate ar fi bine sa cauti in comunitatile de orientali o profesionista, ca or avea si ei din astea! Aici pe site nu cred sa gasesti asa ceva!

| tantricday explică:

Comunitatea de orientali ...la ce te gandesti? adica sa merg in Orient?

| karellen a răspuns:

Pentru matrimoniale - tantrice sau nu - sunt destule site-uri de profil

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Tantricday:eh sa mergi in Orient! Sunt destui arabi si turci si-n Romania! Sau asa cum a zis @karellen, pe siturile de profil matrimonial!

| tantricday explică:

Elianna arabii au alta filosofie in privinta amoprului care seamana intr-un fel cu o parte din tantra dar totusi e altceva... ei au de exemplu cultul impliniri amoroase a femeilor din "haremul lor"cat mai bine si se bazeaza pe anumite practici ce duc la marirea penisului, sau prefera sexul anal ca mijloc de contaceptie dar in schimb nu orienteaza aceasta placere erotica pentru un scop mai elevat si nici nu au ca obiectiv controlul acestui impuls sexual ci pur si simplu traditia lor le permite sa traiasca in acest fel placerea. deci ma intereseaza nu traditia araba ci cea indiana sau eventual cea chinezeasca

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca sa fac o gluma, nici nu se poate pune problema contraceptiei la chinezi si la indieni, dupa ritmul in care se inmultesc, ceea ce ar insemna ca fac copii de placere! Ma rog, la chinezi nu-i lasa sa faca cat vor ei! Asa ca inteleg de ce placerea sexului de la asiatici (care sunt mai mult estici decat orientali) te preocupa pe tine. Daca asta ti-e dorinta ...cauta! Eu am epuizat modestele mele cunostinte legate de acest subiect!

| tantricday explică:

Chinezii din ziua de azi ca si indienii din ziua de azi sunt de o ignoranta crasa si aplica prea putin din cunoasterea lor veche. Noi care suntem straini de cultura lor avem un acces mai facil la anumite cunostinte. Oricum mersi pentru bunavointa si intentie. Nu am mari asteptari de la acest site... pur si simplu am vrut sa vad "de unde sare iepurele". se pare ca nu de aici;-)