| mankovskis a întrebat:

Unde imi pot gasi pe cineva care sa vrea o relatie serioasa? Pana acum am dat de baieti care au vrut doar aventuri...Cum as putea sa gasesc pe cineva care nu vrea doar one night? Pe internet am cunoscut in general barbati care aveau deja relatii si voiau sa se distreze iar la liceu majoritatea baietilorau iubita sau nu-s pe gustul meu.Credeti ca baietii care abordeaza fetele in bar sau pe afara cauta o relatie? Pana acum nu am raspuns avansurilor de genul asta. Ce sfaturi imi dati?

8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Bai e cam cu vice-versa intrebarea asta daca gasesti femei sau barbati care vor o relatie serioasa in cluburi / pe tinder / in locurile de genul acesta unde sunt 90% cei care vor doar aventuri.
Sa stii ca am prieteni si prietene serioase care se duc prin cluburi pentru ca le place sa se distreze, le place galagia si etc. si nu sunt adeptii relatiilor de o noapte, unii chiar au si o relatie si se duc acolo (ceea ce mi se pare cam aiurea din punctul meu de vedere.)
Sa iti raspund la intrebarea ta concrect, eu zic ca da. Dar majoritatea locurilor de genul sunt predominante de cei care sunt disperati de o relatie, de aventuri, golani si femei usoare. E destul de greu sa gasesti acolo ceea ce cauti tu.
Eu sincer iti dau un sfat, nu mai cauta! pur si simplu asteapta si o sa vina de la sine, apuca-te de hobby-uri, pune mana si fa un sport, uita-te la documentare si mai invata ceva de acolo.
Baietii care vor doar aventuri si femeile usoare (sa nu vorbesc urat pe aici laughing ) se gasesc mereu si vor fi mereu. Unii vorbesc frumos, altii vor o relatie la tine doar sa iti ajunga sub picioare, altii au alte scopuri s-a.m.d
Cu experienta si cu timpul, vei invata sa faci deosebire de persoanele acelea si ar fi bine sa iti creezi un cerc de prieteni care sa iti semene. Stii tu vorba aia... "cine se aseamana, se aduna ".
Asa ca pur si simplu ignorai sau blocheazai si daca nu te simti comfortabila in locurile acelea, nu te mai duce. It's easy
Succes!

| RAY a răspuns:

Prima oara cautam sex de la voi e ceva normal,biologic,nu putem nega asta,daca nu vrei sa fci sex nu cauta sa stai cu un baiat,ne numim hetrosexuali =atrasi de sexul opus =scopul reproducerea genelor noastre,practic tu vrei sa ai un catelus langa tine dar fara a oferi nimic, pacat ca sunt destui prosti care cred in porcari feminime gen relatie,iubire,incredere feminima,cauti si tu unu cu banii care sa te intretina dar a oferi nimic sau nu stii ce vrei,nu spun sa te oferi tuturor dar tu elimini sexul din ecuatie,filtram cu voi, ne pierdem timpul cu voi, de ce crezi ca facem asta? pentru sex, in ziua de azi vezi barbati care isi neg sexualitatea si masculinitatea, sexul este scopul restul povesti

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai standarde prea inalte si de aceea nu vezi cine are valoare cu adevarat. Mai coboara din stacheta, ca sa ai si tu acces la baietii cuminti, care-s in general mai retrasi si singuri.

| mihai69 a răspuns:

Cum ai putea găsi un partener stabil, de durată? Păi... cu greu. Dar nu imposibil. Dar puțin probabil prin cluburi, baruri etc.
Mergi la acțiuni de tip voluntariat și acolo vei găsi oameni care probabil se apropie de ceea ce dorești tu.

| Freya1 a răspuns:

Nu cauta si tu prin cluburi si baruri ca majoritatea sti si tu de ce merg acolo...Iar de internet nu stiu ce sa zic, iti trebuie timp indelungat sa vorbesti cu cineva sa iti dai seama cat de cat ce are in cap si poate nici asa nu vei reusi.
Eu zic sa nu te grabesti si sa ai rabdare ca nu sti de unde va sari iepurele.Ai timp sa iti gasesti marea dragoste si cine sti cat vei experimenta si cunoaste pana sa ajungi la acea iubire adevarata.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da si genul acela de barbati cauta relatie dar mai bine nu mai cauta tu, lasa-i pe ei sa te gaseasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriunde, chiar și aici pe TPU... problema e să știi pe cine cauți.

| alin131 a răspuns:

Buna,

In primul rand este placut sa vad ca iti doresti ceva serios. Asta inseamna ca vrei ceva pe termen lung (posibila casatorie mai tarziu sau oricum ceva mai de durata).

Unde o sa gasesti nu stiu pentru ca anumite perechi se cunosc in tren, altele la metrou, altele pe strada, altele prin cunostinte, etc...

Daca iti doresti sa iti gasesti jumatatea, va trebui sa cauti anumite calitati la acel barbat.

Eu cred ca 3 ar fi de ajuns. Adica daca vrei prea multe o sa ai un cerc din ce in ce mai restrans de barbati din care sa alegi.

Si atunci cand gasesti un barbat care iti place, vezi cu timpul daca el este pentru tine, adica o relatie mai lunga...

Treburile astea cu intalniri de o noapte nu fac bine nimanui...