| Delocimportant a întrebat:

Unde v-ati cunoscut jumatatea, si cum s-a petrecut totul? Imi plac inceputurile povestilor de dragoste, motiv pentru care am ales sa postez aceasta intrebare.

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E un coleg de liceu.A fost coleg de clasă cu sora mea, motiv pentru care ei nu se suportă nici acum.Cel mai bun prieten al lui mi-a spus de el, în glumă.Eu eram singură şi băiatul era singur.Aşa am început să vorbim pe Facebook.În timp, i-am spus să lăsăm deoparte calculatorul şi reţelele de socializare.Să ne întâlnim.Mi-a spus că o să ajungă la mine, dar nu a mai ajuns.Bineînţeles,eu m-am supărat şi i-a luat ceva vreme să-mi explice cum stau lucrurile.Era prea timid.Nu a avut niciodată o relaţie serioasă, deşi are 26. Şi îi era jenă cu asta.Pe mine nu m-a speriat asta, dimpotrivă.M-am decis să-i acord timp şi să-l cunosc mai bine. Ştiam încă din liceu că e un băiat timid.Am continuat să vorbim, tot cu ajutorul internetului şi al telefonului.Asta până când a venit sora mea în ţară.S-a certat cu mine,mi-a stricat ziua de naştere, mi-a şters mesajele din telefon, chiar şi numerele de telefon pe care le aveam în agendă, mi-a ascuns şi calculatorul.Şi de atunci, nu am mai vorbit cu el un an de zile.Deşi el a continuat să îmi scrie. Până când, peste un an de zile, l-am regăsit pe Facebook.Şi am vorbit cu el.La început, a fost puţin reticent, a crezut că nu am mai vrut eu să-i vorbesc pe parcursul anului.Şi i-am explicat cum stau lucrurile. Când a venit vorba să ne vedem, poveste veche...Îi era teamă să iasă cu mine.Atunci,chiar m-am supărat.Şi cum sunt eu,mă supăr repede,dar în timp îmi trece.Ce să crezi...a doua zi era la mine,cu un buchet frumos de trandafiri roşii şi un cadou,dar şi pentru mama. Când l-am văzut,am rămas blocată.Şi-a cerut iertare,a spus că nu vrea să fugă de mine,dar se simte complexat pentru lipsa lui de experienţă,acesta fiind motivul pentru care poate greşi destul de uşor.Şi de atunci, am început să ieşim, să comunicăm mai mult, să ne ataşăm reciproc.Aşa a trecut o lună de zile, cu noi împreună.

| Delocimportant explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Multumesc fiindca ai luat in serios intrebarea mea. Apreciez acest lucru. Minunata povestea ta de iubire. Sper sa nu vi-i se termine niciodata. Desigur, inceputul povestii tale nu e tocmai cel mai minunat, insa, din cate spui, acum e totul bine. Multa fericire va doresc. Asa cum a venit la usa ta, cu un buchet de trandafiri, tot asa sper sa te surprinda cu o cerere in casatorie, cand va fi momentul.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Delocimportant):

Mulţumesc frumos.
Încă e prea devreme să vorbim despre căsătorie, dar sper să meargă bine lucrurile.
O zi plăcută!

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Tu realizezi că majoritatea userilor sunt copii de 13 ani, nu?

| Exaizo a răspuns:

Stii de ce ti-a fost luata in serios intrebarea de doar o singura persoana? Fiindca esti deloc important.

| Ilikeit00 a răspuns:

Esti pe inverslaughing)

| Silivestru_Mihaela_1994 a răspuns:

Totul a inceput acum doi ani.L-am cunoscut de 1 mai cand am mers cu gasca cu corturile.El era amicul unui prieten de al meu. pe vremea aia el avea prietena. A fost un fel de dragoste la prima vedere! Nu am avut ocazia sa discutam prea mult decat in acele zile cat am fost in concediu. timpul a trecut si am uitat, nu ne-am mai intalnit si am crezut ca nu am sanse la inima lui.intr-o zi el m-a cautat pe facebook si m-a invitat la suc. in prima faza am refuzat, gandindu-ma ca mai mult o sa ma amagesc decat sa fie ceva serios. ( eu sunt genul care a cautat mereu relatii serioase). intr-un final am acceptat si am inceput sa iesim impreuna mai tot timpul. dupa 1 luna de relatie am mers impreuna cu alti prieteni la o zi onomastica...eu eram virgina desi aveam 18 an! am vrut ca el sa fie primul pentru mine. el a fost foarte mirat si recunoscator pentru faptul ca am avut incredere in el si sentimentele lui! Si de atunci suntem imreuna... dupa 2 ani!