| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Unui baiat ii place de mine,a zis ca vrea sa ma cunoasca,eu am zis ca nu-s impotriva,dar categoric nu vreau sa fiu impreuna cu el pentru ca imi place de alt baiat, cum as putea sa-l refuz in caz ca propune ceva?

Răspuns Câştigător
| DumitruS a răspuns:

Pai de ce ai zis ca nu esti impotriva in cazul asta? happy Finut, explica-i ca esti intr-o perioada de tranzitie si nu e un moment potrivit pentru tine.

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Tipic feminin. Ai zis că nu ești împotrivă, dar nu vrei să fii cu el. Pe bune? Îi strângi, vrei să faci cândva un meeting, sau ce?
Tipul vrea să fie cu tine.
Tu ai de ales între "da vreau" și "nu vreau". Nu îi zice căcaturi ca și "nu-s impotriva" pentru că îi dai semnale inutile și speranțe inutile.
Dacă vrei prieteni, fă-ți prietene.
A, și cum îl refuzi? "Nu vreau să ies cu tine, nu te plac".

| florinflorescu a răspuns:

Buna, fii sincera, ce ai spus aici daca ii spui si lui va fi de ajuns. nici tie nu ti-ar conveni ca baiatul pe care il placi sa te lase sa crezi ai avea o sansa la el, pe cand el indrageste poate pe alta. spune-i frumos ca iti place de altcineva, fara a da nume, si ca o sa ramaneti prieteni. succes.