| anonim_4396 a întrebat:

Urgent am nevoie de ajutor! NU de mult am facut sex cu iubita mea, adica 1/28/2016
si am dezvirginat-o, si cand am simtit nevoia am scos si am ejaculat pe burtica ei.10 minute mai tarziu dupa ce am mers la baie si am urinat si m-am spalat pe penis, am mai facut odata, dar cu intrerupere ne opream si faceam..si dupa am facut pana sa ejaculez am mers la baie si am ejaculat acolo de data asta. oare sa fi ramas gravida de la lichidul prespermatic? ca am facut de mai multe ori. sad
Ce sanse sunt? Va rog sa ma ajutati
Mentionez ca am facut sex dupa ciclul ei a 18-a zi dupa ce ia tracut ciclul,Teoretic era in perioada NEfertila, Va rog fara raspunsuri ipocrite sau fara bun simt!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia a inceput in data de 6 ianuarie si este aproape regulata cu o ciclicitate de 30-31 de zile in acest caz perioada fertila s-a situat in perioada cuprinsa intre 17-24(25) ianuarie si ovulatia cam in data de 23-24 ianuarie cel mai tarziu. Este stabilit stiintific ca ovulul este viabil si poate fi fecundat intr-un interval de maxim pana in 24 ore din momentul eliberarii din ovar. Fiindca ovulul dupa trecerea celor 24 de ore nu mai poate fi fecundat, intra intr-un proces de degenerare si de dezintegrare care are loc/se produce in urmatoarele 2-3 zile, urmand ca resturile ovulului sa fie resorbite de organism. In consecinta in data de 28 ianuarie in organismul iubitei nu mai era prezenta/nu exista nici urma de ovul. Se poate concluziona ca teoretic probabilitatea formarii unei sarcina poate fi considerata ca fiind aproape IMPOSIBILA chiar si in situatia in care ar fi ramas sperma in uretra de la ejacularea initiala. Multa sanatate.

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asa mi-a dat si calculatorul de ovulatie, in data de 23 a avut loc oculatia si zilele fertile erau din 20/1/2016 pana la 25/1/2016

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ziua a 18-a a ciclului menstrual are fertilitate medie. Nu stiu ce inseamna ziua a 18-a dupa ciclul menstrual, nu inseamna absolut nimic atata timp cat nu ne spui cat a durat menstruatia ca sa putem calcula a cata zi a ciclului menstrual era. Oricum, trebuie sa stii ca contactul sexual de dezvirginare are risc maxim de sarcina, fiindca se poate produce o fecundatie spontana. Asadar, poti accepta un risc de sarcina de cam 25-30%.

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru Brigaela):

In data de 6 ianuarie i-a venit CM *ciclul menstrual iar in data de 10 s-a terminat. ciclul e unul regulat, adica mereu ii vine pe data de 6

| Brigaela a răspuns (pentru MTD4TheD3v1l):

Daca menstruatia vine mereu pe 6 este neregulata, fiindca unele luni au 30 de zile, altele 31 de zile. Un ciclu regulat are intotdeauna aceeasi lungime, cu abateri rare (o zi in 6 luni).
Era in ziua a 23-a a ciclului menstrual, care la un ciclu de 30-31 de zile are un risc de sarcina de cam 25-30%. Fiind si primul ei contact sexual, cred ca un risc de sarcina de 30% este absolut corect (daca esti 100% sigur ca nu ai scapat nici o picatura de sperma cat un varf de ac)

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru Brigaela):

Acuma sa stii ca l-ai bagat pe dracu in mine :/
sincer, chiar l-ai bagat... Sper ca e doar un vis, un cosmar. straight face

| Brigaela a răspuns (pentru MTD4TheD3v1l):

Nu e un cosmar, este rezultatul unei decizii luate de voi. In ziua de azi exista multe metode de contraceptie, numai cuplurile care isi doresc cu adevarat copii nu folosesc prezervativ, mai ales ca sexul fara prezervativ implica necesitatea unui set de analize scump si deci niste pregatiri de mai lunga durata. Nu e cazul as te razgandesti acum, daca atunci iti dorteai copil, mentine decizia. Oricum, e mai mare sansa sa nu fie insarcinata, iar daca este, e un copil aparut in urma unei decizii luate in cunostinta de cauza, nu e nici un accident sau nenorocire care a venit din senin.

| darrio2007 a răspuns:

Tipic tineretului de azi.Intai va distrati, inconstient, iar apoi pozati in oameni care sufera.Am citit un comentariu de-al tau de mai inainte.E bine sa ai prezervative la tine.Pot apare si alte probleme(BTS) nu numai o sarcina.Sansele ca ea sa ramana insarcinata sunt mici dar exista.

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru darrio2007):

De parca tu nu ai gresit niciodata!

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru MTD4TheD3v1l):

Si nu stiam de "lichidul prespermatic" ca contine spermatozoizi... abia aseara m-am informat

| darrio2007 a răspuns (pentru MTD4TheD3v1l):

Corect.Si acum ma bucur de el.Are deja 24 de ani.

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru darrio2007):

Vezi,odata si tu erai copil, si ai simtit nevoia

| darrio2007 a răspuns (pentru MTD4TheD3v1l):

Bineinteles.Eram casatorit cand l-am conceput.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sex neprotejat inseamna mereu o sansa de sarcina, cate de mare e sansa tine de norocul vostru.

PS. e 3 lei un prezervativ

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru suntserios):

Am facut dragoste pe neasteptate... Deci se poate sa fie gravida?

| suntserios a răspuns (pentru MTD4TheD3v1l):

Poate da, poate nu... de unde sa stim noi. astepti sa ii vina menstruatia, daca nu vine, un test de sarcina peste 20 zile

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul a avut loc "dupa ce i-a trecut MENSTRUATIA", ciclul este cu totul altceva (ciclu= succesiune, sir de afenomene, de stari, de manifestari, intamplari care se produc in cadrul unui proces repetabil totdeauna in acelasi mod/ordine). Pentru a da un raspuns corect, in primul rand trebuie precizat daca ciclul menstrual este unul regulat sau neregulat, lungimea acestuia (fiind foarte important) si ziua de incepere a ultimei menstruatii. Doar pe baza acestor date se poate stabili perioada fertila si elabora un raspuns concis, concret dar mai ales corect. Pe baza celor prezentate pot fi emise doar pareri partial corecte insa si partial subiective, astfel ca se poate spune ca probabilitatea de a se forma o sarcina pare a fi una destul de mica spre imposibila. Multa sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a petrecut in a 18-a zi dupa terminarea ciclului menstrual, era in perioada nefertila, deci sansele de a ramane gravida erau 0%.

| Negoiu a răspuns:

Şansele sunt foarte mici, femeile nu sunt la fel, unele rămân uşor însărcinate, unele greu, unele deloc. De regulă e nevoie de luni de zile pentru conceperea unui copil, dacă nu ai ejaculat în ea şansele de a rămâne însărcinată sunt de ordinul ppm-urilor! 100% în realaţiile sexuale normale nu există!

| MTD4TheD3v1l a răspuns:

Dupa ce ia trecut ciclul^

| MTD4TheD3v1l a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
desi sunt baiat, sufar exact cum sufera si ea, cat despre sarcina va spun saptamana asta spre sfarsit daca i-a venit ciclul. Poate cu asta ajut si eu pe altii.

| MTD4TheD3v1l a răspuns:

Buna,deci i-a venit ciclul menstrual mai repede, doar 2 zile ia tinut, Marti i-au venit ceva picaturi, miercuri cum trebuie dar nu seara ci ziua la fel si joi si vineri s-a terminat, dupa cum a zis culoarea era normala Rosu ca de obicei, dar joi dupa masa au venit 2 picaturi de culoare maro, inca nu putem face testul de sarcina ca nu au trecut 14 zile.Deci stie careva cum e? se poate sa vina ciclul si sa fie gravida?

| MaryNeagu1997 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa ramana gravida, atata timp cat ai spalat-o