| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Dau fundă, am nişte dureri în partea dreaptă, la apendicită, nu foarte mari. Am fost la medicul de familie care m. a apăsat foarte tare acolo, nu mă durea absolut deloc şi a zis că nu am. Durerile sunt insoţite de o durere de stomac, mă doare destul de tare. Alte simptome ale apendicitei nu am avut, si îmi e într.adevar frică să nu am apendicită. Ce pot avea? îmi cer scuze pentru categorie.

Răspuns Câştigător
| Sophiee a răspuns:

Buna.am si eu o prietena care a fost cam in aceeasi situatie.A mers la medicul de familie crezand ca are apendicita,a apasat-o la fel ca si pe tine si nu a durut-o,totusi i s-a dat trimitere la chirurgie,a consultat-o chirurgul si i-a dat o trimitere la ginecologie, unde a descoperit ca are anexita, anexita consta in inflamarea ovarelor din cate stiu.fa-ti un control mai amanuntit.te pup:*

3 răspunsuri:
| JoyeWhitebear a răspuns:

Poate nu ai apendicita.ai incercat sa iti faci niste analize? poate fi ceva serios sau poate fi si din cauza lipsei de calciu

| hotshotb a răspuns:

Faci niste analize.De obicei la apendicita pe mine ma durea langa piciorul drept jos. Uneori nici nu mai puteam sa merg.Dar eu era sa dau in peritonita asa ca trebuie sa ai grijabig grin

| giulia890 a răspuns:

Pot fi si rinichii, tubul care duce la vezica, intestinul(poate erai balonata). Poti face o chestie prin care iti poti da seama daca-i apendicita.Ridica-te pe varfuri, stai doua secunde si revino pe toata talpa...ca si cum ai sari. Daca ai dureri cand faci asta e apendicita.