| anonim8935 a întrebat:

Urgent! rog seriozitate.
nu mi-a venit ciclu de 12 zile cu conditia ca am ciclu neregulat.
CUM AS PUTEA SA IL REGLEZ? multumesc anticipat pentru raspuns

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Daca ai mai mult de 16 ani si ai ciclu neregulat, principala cauza este dezechilibrul hormonal.Acesta, pe langa cicluri neregulate, poate sa provoace si afectiuni ale aparatului reproducator, ca de exemplu sindromul ovarelor polichistice.

Il reglezi mergand la medicul endocrinolog, in primul rand si la medicul ginecolog, in al doilea rand.
Urmeaza tratamentul prescris si vei fi mai bine.

Multa sanatate!

| anonim8935 explică (pentru Floridori):

Asemenea va doresc! Multumesc de ajutor.

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Nu ti-a venit de 12 zile, CU CONDITIA CA IL AI REGULAT?
Cine te poate intelege ce intrebi?
Ciclul nu vine dupa 12 zile, ci dupa 28.
Viata sexuala normala regleaza ciclul, in conditii normale. Si te face sa nu fii ca Violetta