| anonim_4396 a întrebat:

URGENT. Sall TPU.Ce marimi sunt la prezervative si care este cea mai mica si daca nu este una anume cum trebuie pus prezervativul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea prezervativelor este specificata printr-o litera sau un numar depinde de fiecare producator in parte. Daca se folosesc litere atunci acestea sunt "S" adica smal/mic, "M" pentru mediu, "L" pentru large/mare si "XL" pentru extra large/foarte mare. Daca se foloseste un numar acesta reprezinta latimea in mm a prezervativului aplatizat, sau altfel spus jumatate din lungimea circumferintei inelului intarit al prezervativului. Cel mai mic/stramt prezervativ este notat cu 43(44) iar cel mai mare/larg este notat cu 69. Ca lungime prezervativele sunt fabricate de regula intre 185 si 210 mm.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cele mai mici prezervative existente/produse sunt de marimea "S" daca marimea este notata este printr-o litera sau "44-47" daca notarea este reprezentata printrun numar. Http://www.potenta.ro/......-mare.html precum si http://idealpenis.blogspot.gr/......um-sa.html

| mihai69 a răspuns:

Dacă e prea larg, îl înfășori și cu vreo cinci spire de leucoplast, nu cumva să „zboare" de-acolo!