| Nooooooonameee a întrebat:

URGENT! Salut, am o problema. M-am masturbat luna trecuta si nu mai mi-o venit ciclu luna asta. trebuia sa-mi vina prin 10-14 cam asa. are rost sa ma speriu sau nu?

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Ciclul este neregulat cata vreme nu ai o viata sexuala normala si esti inca in crestere..in alta ordine de idei masturbatul nu te lasa gravida. spermatozoizii cand fecundeaza ovulul de lasa gravida

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are rost sa te sperii

evenso
| evenso a răspuns:

De ce ar trebui sa te sperii?

| ExciteMind a răspuns:

DOAMNEEE! Cand vad atat de multe persoane care vor sa faca sex/se masturbeaza si nici nu stiu cu ce se mananca imi vine sa imi iau campii. De ce dracu o faci daca nu esti sigura de ceea ce faci straight face. Ce oameni.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU rămâi însărcinată dacă te masturbezi, ci dacă prietenul îşi introduce penisul în vaginul tău şi ejaculează acolo!

În privinţa întârzierii menstrei, aceasta este "normală" DACĂ te afli în primul an de ciclu menstrual.

Dacă ai menstruaţie de mai mulţi ani, atunci NU este normală o întârziere a menstrei.

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă ( din diverse cauze : răceală, infecţie, medicamente, etc. ) este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă" medicală!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Da, poti sa iti faci griji! Prostia e o boala grea, dar din pacate nu doare!

| Felys a răspuns:

Masturbarea e cea mai sigura metoda prin care te poti simtii bine fara sa risti absolut nimic, nici o sarcina nedorita, nici vreo boala cu trasmitere sexuala, poti sa te masturbezi oricat ai chef fara sa iti faci nici un fel de problema, si nici nu duce la dependenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este intrebare pusa in gluma, nu? ce legatura are?

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e pusa in gluma, cei care pun astfel de intrebari chiar au impresia ca asa se fac copii! trist, dar adevarat!

| VladGH a răspuns:

Ai ramas insarcinata, trebuie sa te duci la ginicolog.laughing rolling on the floor

| crack123 a răspuns:

Da, sigur esti gravida.

| l0ri a răspuns:

Nu, nu are rost