| Daysukki_4722 a întrebat:

Urvent, dau fundita, am o problema cea mai buna prietena a mea vrea sa o apropie pe katy (o prietena de a ei) de un baiat pe care il place katy, doar ca mihai(baiatul acela) nu o place pe katy, nu este prost incat sa o faca sa sufere din cauza asta tine la katy dar intr-un fel prietenesc,
adica nu vrea sa o faca sa planga dupa el... dar lui mihai ii place de cea mai buna prietena a mea, iar ea este o fire care ar renunta sa fie cu cineva pentru altcineva. dar in ultimul timp claudia(cea mai buna prietena a mea) a inceput sa il placa putin, sa nu intelegeti grasit ea vrea sa o ajute in continuare pe katy darkaty nu comunica cu mihai, claudia a incercat sa ii ia nr de tel lui mihai pentru katy si multe lucruri de genu asta dar findca katy nu vb cu mihai, mihai a inceput sa-i placa de claudia ...eu ma pricep de obicei la chestii de astea dar acum nu stiu ce sa mai fac vreun sfat? pentru prietena mea cea mai buna? mersi ca ati ajut rabdare sa cititi

Răspuns Câştigător
| cary29 a răspuns:

Deci ce complicata treaba, asta inseamna ca atunci cand vrei sa faci ceva, fa-o cu mana ta nu tot cerand ajutor. Dupa cum vad eu, Katy nu se zbate prea tare ca sa fie cu mihai ci numai zice ca il place, ori e prea timida si din cauza asta pierde cam mult. Cel mai bine ar fi sa discute Claudia cu Katy si sa lamureasca situatia, ce vrea de fapt Katy.Si dupa cum ai povestit, Claudia mi se pare ca la faza asta se compoarta gen, daca tu nu il vrei il vreau eu, si ca sa nu fie cearta ar trebui sa discute cu Katy si sa ajunga la o rezolvare. O prietenie nu se strica din cauza unui baiat, si daca chiar se inteleg asa de bine, vor trece si peste asta.

3 răspunsuri:
| DeadlyJokes a răspuns:

Ce viata complicata au uniilaughing. Oricum mai bine nu te bagi e viata ei se poate descurca si singuraSfat:Nu te mai complica cu problema altorawinking

| ßέßέ a răspuns:

Pff. Am inteles ceva, ceva din povestea ta, dar e cam complicat. Daca prietenei tale (claudia) ii place de mihai, dar si prietenei ei (katy) ii place de mihai, dar lui mihai nu ii place de katy ci de claudia, atunci sa se combine claudia cu mihai daca se plac intr-adevar. iar katy sa se impace cu ideea ca lui mihai nu ii place de ea. Sper sa intelegi ce am scris!hee hee

| alexalex_4604 a răspuns:

Oamnilor le place sa si-o traga, destinul isi va spune cuvantul dar poti sa ai si u o parte in asta Ai pus banii pe katy dar si claudia are suflet. Esti tu judecatorul ca sa decizi cine sufera? Da! esti! pentru ca toti suntem niste judecatori... asa ca judeca solo happy