| andrada a întrebat:

V-am mai zis in alte intrebare ca-mi plc de un baiat din alta cls care e super dragut si seamana cu justin bieber. Cand il vad, de abia ca mai pot vb, intepenesc pur si simplu si ma uit numa la el ca si cum nu ar mai fi nm in jurul nostru. El stie ca-l plac dar nu am vb nici odata cu el. Cu toti baietii de care mia plc pana acum am vb, si pe mess, uneori si la tel, am stat cu ei singura dar cu el... m-am blocat. Nuj ce sa fac. Uneori mai merg cu el cu autobuzul dar nici atunci nu vb. Ma gandesc toata ziua la el. Intr-o ora ma gandeam la el si profa a tipat de 3 ori la mine si abia a4a oara m-am trezit din visuri. As face aproape orice numa sa fiu cu el. O coleda de-a mea e buna prietena cu fetele din cls lui dar nu pot sa merg cu ea la el in clasa ca mereu cand il vede si sunt si eu de fata tipa " ea e fata care te place" si nah. Cv sfaturi plz puppy dog eyes

Funda+vot, promit

Răspuns Câştigător
| MindExplode a răspuns:

Wow tu atat de mult il placi ca poti sa rastorni si pamantul numai sa fii cu el.Ei bine atunci ar trebui sa aduni fooarte mult curaj si sa incepi sa vorbesti cu el gasiti si voi o tema de discutie. Si nicidecum nu te duce la el in clasa daca colegii lui rad il iau peste picior.Trebuie sa ai incredere in fortele tale.happy

3 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si vorbeste cu el pur si simplu si cand colega ta ii zice ca il placi tu fa pur si simplu o fata ironica si zii ceva amuzant

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi mie mi se întâmplă să am blocaje...
Şi când ai blocaje, e bine să ai în urma ta un băiat care să te susţină şi să îţi alunge toate temerile.
Nu crezi că meriţi şi tu asta?
Ai 2 opţiuni.
Poţi vorbi cu el să ieşiţi la un suc,să vorbiţi şi atunci să îl iei uşurel şi să-i spui ce simţi.
Sau îl poţi lăsa cu ochii-n soare şi să-ţi găseşti un băiat care te merită.
Dacă el ştie şi nu-ţi vorbeşte,poate că suferă de sindromul majorităţii băieţilor.
Poate că vrea ca prietenii lui să vadă că e dorit de fete,dar lui nu îi pasă.
Şi aici tu pici într-o lumină proastă.
Dacă ţii chiar atât de mult la el,trage-l de mânecă şi vezi care-i problema lui.
Dacă nu,lasă-l,mai sunt şi alţi băieţi drăguţi în jurul tău.
Dacă vorbeşti cu el,aşa scapi de îndoiala care te macină tot mai mult pe zi ce trece.
Impune-ţi punctul de vedere în faţa lui,dă dovadă de demnitate şi nu te lăsa călcată în picioare de nimeni, niciodată, indiferent de circumstanţe.

| HaDeS_9190 a răspuns:

Renunta, Justin Bieber e gay laughing