| CeViata a întrebat:

V-am uramat sfaturile :
Nu mai scriu asa
Nu ma mai imbrac asa
Nu ma mai maciez de loc
Dar unele fete din clasa de la mine imi spun ca sunt curva, ca am mers la prietenul meu acasa. Si mi-au iesit vorbe ca si cum eu nu as mai fi virgina:-0. Dupa ce am mers la el acasa. Adica, eu m-am schimbat spre bine si ele imi scot vorbe rele in toata scoala x-(
Oare dc fac asta ajutor.
Sunt geloase pe mine?
Si sa va spun acum ca acum stie toata lumea sin scoala de minciuna asta, si ma simt ca ultima ...sa nu spun
Dupa ce ca m-am certat cu parinti mei... acum si asta ...nu stiu ce sa mai fac help

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Au spus ce-au vrut si tie sa nu-ti pese.Fii mandra si frumoasa, si lasa-le sa-si manance ficatii de invidie.Cand mai auzi ca te fac c***a,intreaba si tu, cu cel mai inocent aer "ai fost de fata","defineste termenul","pentru. injurii nedovedite, te pot da in judecata" si sa vezi ce se linistesc.In fond,tu ai putut sa te schimbi,iti vezi de treaba ta si esti cu prietenul tau.Ele nici sa se schimbe nu pot, poate ca nici prieten nu au, e normal sa moara de gelozie.Nu te demoraliza, lupta impotriva lor, nu ai gura legata.Mult noroc!

10 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Pai fetele de latine din clasa ELE sunt curve pentru ca zic asta:-J si sunt proaste mai ales cand esti bun esti prost asa este in secolul astatongue deci ele sunt proaste pur si simplu

| UnuAltu a răspuns:

Pai 1. fetele din clasa la tine sunt Curve si nu ti sunt prietene,
2.ti ai facut cu mana ta si sa le zici la prietenelor tale ca sunt prea geloasee si sa nu se mai bage in viata ta ca al lor un cred ca ii mai buna

| briquette a răspuns:

Cum spune si Castiel ele sunt curveoh go on. au stat ele la p***a ta sa vada daca mai esti sau nuoh go on. Nu mai pune si tu toate astea la suflet. nu te pune la mintea lor :*

| shnako a răspuns:

Curva inseamna fie tipa ce se **** pe bani, fie care sare din **** in ****, fie persoana extrem de enervanta. Deci, spune-le ca ele is curve de fapt, dupa a treia definitie.

| CrisDdf a răspuns:

Pai.Si eu am fost acasa la prietenul me usi am doar 13 ani jum happy.Dar eu am fost ca sa il ajut la o materie.happy...In plus,parintii lui stiau, si nu nu este mai mare decat mine, e chiar imi mic cu o luna.si parintii lui stiu ca sunt prietena lui. Dar intre noi nu s-a intamplat nimic.Si cei care au aflat au tacut din gura pentru ca stiu ca decat sa vorbeasca prostii.Mai bine nu mai spun nimichappy

| AlexicăHD a răspuns:

Poate pentru ca esti c**va noi nu te cunoastem deci pot isi sa fi intelegi trebuie sa ceri parerea cuuiva care te cunoaste; p

| mjdhr a răspuns:

Spun asta pentru ca sunt invidioase.am si eu cateva specimene d`astea in clasa care vorbesc exact la fel si de fapt ele sunt niste panarame.nu le asculta ca mai rau iti faci.invata sa nu le dai importanta pentru ca doar parerea prietenului tau conteazawinking nu a colegelor tale idioate

| Ionica9119 a răspuns:

Scumpa mea, iarta'ma ca iti spun dar, parintii tai sunt niste dobitoci daca se iau dupa gura lumii! Lumea vorbeste, speculeaza fiecare gest si fac din tantar, armasar. Daca nu au incredere in tine, propunele sa te duca la un ginecolog si sa faci un test in urma caruia o sa afle si ei daca esti virgina sau nu.
Cat despre fetele din clasa ta, lasa'le sa vorbeasca. Tu stii cel mai bine ce ai facut, unde ai fost, cu cine te'ai dus etc.

| Eşarfăăă a răspuns:

O iau în pe două căi :

1. Dacă este adevărat cum spui şi tu eşti fată cuminte şi mereu devreme acasă and so on, înseamnă că ele mor de ciudă, invidie, mai pe scurt sunt geloase. Trebuie să fi mândră şi să nu le bagi în seamă.

2. Dacă şi ele spun acele vorbe că ştiu că este un sâmbure de adevăr este mai grav. Dacă tu ai avut o comportare de curvă în trecut şi lumea şi.a format acea părere, atunci nu mai scapi de ea draga mea. Trebuia să te gândeşti atunci. Dar ceea ce ai spus mă face să cred că ăsta este adevărul :

'' Nu mai scriu asa

Nu ma mai imbrac asa

Nu ma mai maciez de loc ''

=> Ceea ce tu nu suporţi, să te facă paraşută. Scuze dragi useri TPU, dar nu ar trebui să îi suflaţi în strună pentru ceea ce nu este. Şi.a făcut.o cu mâna ei.

Şi cu părinţii, aici sunt de acord cu ceilalţi, sunt nişte dobitoci că se iau după gura lumii dar şi ei trebuia să se uite ce copil cresc şi să se mai intereseze şi ei de tine.

P.S.: Când capeţi o etichetă nu mai scapi de ea chiar dacă tu te.ai schimbat ( în bine mă refer )

| KentuckyF a răspuns:

Nu le asculta, si cu parintii cerele scuze peste o zi sau 2 o sa aprecieze,vad ca ai postat in aprilie deci treaba cu parintii ramane pe viitor,apropo, poti sa ne spui tot ce vrei, noi suntem langa tine sa te ajutam