| andreea7520 a întrebat:

Vă plac săruturile fără limbă? Mie mi se par seci big grin

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Un sarut inocent nu va fi niciodata sec.

23 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Dupa parerea mea, buzele sunt mult mai sensibile decat limba, eu sincera sa fiu nu simt nimic, mai ales cand limba pompeaza ca o pompa de foraj. Eu cred ca aceasta chestie cu limba e mai mult un simbol:' eu vreau mai mult', Dar nici buze tuguiate, uscate si nesenzuale ca se duce totul de rapa.

| Farcas a răspuns:

I-am propus prietenului meu odata, insa a spus exact ca tine,, e sec,, laughing Mie una mi se par interesante laughing

| Luori a răspuns:

Mie imi plac mai mult asa. Daca stii cum sa saruti, sunt perfecte love struck
M`as satura mai greu sa sarut asa decat cu liimba laughing

Mai prinzi si unu / una care iti baga limba pana in gat [scuzati cat de direct vb ] deci iti mai vine si greata rolling eyes

Fara, pai saruta mai pasional, mai cu suflet, mai intens... etc

| Barajag a răspuns:

Normal ca sunt seci, cu limba ar fi plinehee hee

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Imi plac si cu limba dar si fara.

| ÅñdRa a răspuns:

Sunt ok si fara.
dar cateodata cele cu limba te cam ineacarolling on the floor)

| viatadecacatt a răspuns:

Imi plac saruturile si cu si fara limba.

| Seline a răspuns:

Ai prea multa experienta in alea cu limba, de-aia ti se par seci ( a se observa nota sarcastica.)
Imi plac chiar mai mult decat alea cu limba, pot fi mai incitante daca stii ce si cum.

| andalu a răspuns:

Fiecare are farmecul sau: saruturile cu buzele sunt mai tandre cele cu limba mai pasionale.Depinde de momentul in care le folosesti. Oricum, in niciun caz nu mi se par seci fara limba, daca ar fi sa aleg neaparat intre cele 2 tipuri, le-as alege pe cele cu buzele.

| SexyChick a răspuns:

Mie imi plac si cele cu limba si fara tongue
dar depinde si de baiat de exemplu sunt unii care nu stiu sa sarute deloc cu limba ori o infig pana in gat straight face ori o tin ca o piatra si nu fac nimic cu ea rolling on the floor
eu prima oara cand ma sarut cu un baiat ma sarut fara limba e mai cute tongue

| IuliaAle a răspuns:

Pai, cam asa este sarutul inocent, o simpla atingere a buzelor, foarte scurta. Sa stii ca acest tip de sarut poate fi foarte excitant pentru partener; ofera'i acest tip de sarut, apoi indeparteaza'te putin, si cand va interveni sarutul frantuzesc, iar buzele si limbile voastre isi vor ''face de cap'', iti garantez ca partenerul va fi in al 9-lea cer. Nu trebuie sa'i oferi totul pe tava, lasa'l sa descopere treptat... Si ici tie, nici lui nu i se va parea sec acest sarut simplu. Un alt tip de ''sarut'' este sarutul fluturas, care nu prea este un sarut dar...are niste efecteee! Foloseste'ti genele pentru. a'i mangaia buzele. Pariez ca'i va face placere aceasta noua senzatie. happy

| miauu a răspuns:

Ehh...sunt bune si ele la ceva
un sarut dinasta apasat
smug>smugsmug
poate spune mult

:*

| Pana a răspuns:

Si mie imi par seci.

| roxy_9087 a răspuns:

Mie imi plachee heemi se par mai romantice si poate chiar mai copilaroase big grin acum fiecare cu gusturile luihappy

| cristiniqzapa a răspuns:

Da. Mie nu imi plac cele in care se foloseste si limba. De 2 ori m-am sarutat asa si a fost un sentiment neplacut. Cele normale mi se par mai...thinking normalebig grin. Poate din cauza cu nu prea "stiu" sa zic asa... nici nu prea imi placehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa fim seriosi.ca si unele te inunda dea dreaptul.sau arunca limba de=ti intoarce mancarea in stomac.mai bine mai de suprafata asa. uite eu de pilda am omusorul foarte sensibil. daca e deranjat face o panarama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ba chiar mai mult decat cele cu limba. La primele, nu m-am plans pana acum, dar la celelalte, a depins mai mult de persoana care era in fata.
Pana la urma, un sarut cand este facut cu inima, nu trebuie sa fie considerat,, sec``.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru cred si eu...parca nu pui iubirebig grinbig grinbig grinbig grin.sorryyy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm imi plac si cu limba si fara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeeeee una mie imi plac si cu limba si fara da serios vb acum mie imi place sarutul cu limba da sa nu ma joc cu limba doar asa in gura si atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se par foarte delicate saruturile normale.Alea cu limba mi se par prea bezmetice si aiurite.Aleg cele fara limba.Atata timp cat ai experienta la astea, o sa fie super cool de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac mult

| Artesano a răspuns:

Fara limba? pay unde o tii?