| Motivation2020 a întrebat:

Va place sexu dur si de ce? sau va place sa faceti dragoste si de ce?

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

Dragoste dura laughing De ce? Hmmm, pai de ce nu?

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@identitate e dureros sa iti dau dreptate pentru multe cazuri. E intr-adevar ceva rar sa intalnesti persoane cu un simt la valorii nealterat, cu respect de sine si judecata independenta. E genul de coruptie emotionala care transmite ca o boala contagioasa. Multe persoane se mai vindeca ajungand la maturitate intr-un mod fericit, cand li se iau multe poveri - dupa ce s-au convins de ani buni sa ramana cu cineva. Avem toate posibilitatile sa facem diferenta intre instincte, conditionari si judecata rationala sau moralitate. Pentru cei mai tineri, insa, e mai greu - fiind inca influentati de conditionarile din copilarie si neavizati. In unele aspecte mi se pare ca exagerezi, dar depinde de educatia, gustul si experienta fiecaruia (fiecareia ).

Cat despre intrebarea lui alex, fiecare moment are farmecul lui, lipsa varietatii se numeste monotonie dar fiecare are limitele lui si ce e mult strica.

identitate
| identitate a răspuns:

Fiecare persoana are si o latura sensibila.Insa,in ciuda aberatiilor sustinute, femeile prefera barbatii "rai" chiar si cele care sunt cu unul sensibil. Cele din urma nu sunt cu unul "rau" de frica sa nu sufere, nu pentru ca nu si-ar dori.Si alaturi de unul care "le intelege" stim foarte bine ca are nevoie de ani sa ajunga in pat cu el.Si atunci cand se intampla tot nehotarate sunt.
Desi femeile pretind ca isi doresc ca iubitul lor sa fie indragostit de ale nu este adevarat.Si asta pentru ca un barbat indragostit nu mai este atractiv. Din experienta iti spun ca aceleasi femei de care eram indragostit si nu erau interesate au devenit foarte interesate dupa ce s-a rupt vraja. Iar daca e sa te indragostesti trebuie sa te indragostesti de femeia careia i-ai "luat tot", adica nu de femeia care pare sa fie ci de femeia care o faci tu sa fie.happy Si daca esti atent un pic, o fata este preocupata de cum sa ascunda faptul ca ii place sau este indragostita de un baiat, nu de cum sa-i spuna. O considera o slabiciune, deci tu daca simti asa ceva nu ai nici o sansa.In concluzie nu iubirea si dragostea ta pentru o femeie o sa o aduca in bratele tale ci ceea ce simte ea pentru tine.Trebuie sa fii "rau" si insensibil in general dar si cu ea si sa te schimbi doar atunci cand tu o faci sa se simta slaba.Asta pentru ca femeile nu sunt deloc asa de sensibile, inocente si bune cum par si stiu foarte bine si ele asta.
Explicatia e simpla. O femeie are nevoie de un barbat "puternic" care sa o domine, devenind astfel important pentru ea, si abia apoi de unul sensibil (ideal ar fi sa fie acelasi). Exista doua moduri de a domina o femeie, cel placut si cel neplacut.Totusi si cel neplacut da roade si sunt multe femei care traiesc alaturi de barbati cu care in mod normal nu ar trebui, pentru simplul motiv ca sunt dominate, deci se simt importante.Modul placut este mai indicat insa.Chiar daca poate pentru multi poate parea de necrezut, poti sa o domini (si inca cum) si atunci cand esti tu cel care practica sexul oral.
Pe considerentele de mai sus, trebuie sa fie clar pentru toata lumea ca nu exista "femei cuminti" si nu exista limite dincolo de care nu ar merge, in ciuda a ceea ce majoritatea afirma. Daca e sa hotarasca ele ce fac poate.De asta au nevoie sa fie dominate, pentru ca astfel le e mult mai usor sa faca ce isi doresc.
Am facut introducerea (cam lunga e adevarat big grin ) pentru ca nu poti sa separi motivele pentru care ajunge o femeie in bratele tale de felul cum o sa se desfasoare viata sexuala.Si nu cred ca ai intrebat doar ca sa faci un sondaj de opinie.happy
De obicei femeile spun ca vor sa faca dragoste dar totusi cand incepi totul se transforma in "sex dur"(folosesc si eu exprimarea desi nu stiu daca e cea mai corecta, i-as spune mai degraba "sex pasional"happy ). Femeilor le place "sexul dur", sa fie dominate.Ca exemple: le place sa faca sex oral si anal.In acelasi timp ADORA sa fie f***** in gura si in c**(si sa si auda asta). O femeie are mai multe laturi.Trebuie sa le apreciezi pe toate si, mai ales, sa te bucuri de ele.
Nu am intalnit pana acum exceptii, iar "dragoste" (in felul in care o vad eu) e cam imposibil sa faci cu o femeie.happy Imi place si mie la nebunie "sexul dur" doar ca uneori mi-as dori sa fac "dragoste" macar o data. Dar nu ma grabesc si nici nu e obligatoriu sa se intample.happy

identitate
| identitate a răspuns:

@cristacheceliute nu stiu unde consideri ca exagerez pentru a-ti da argumente in sustinerea afirmatiei ca nu exagerez.
Nu cred totusi ca e dureros, atat timp cat stim de unde pornim si nu ne asteptam la povesti si basme, cum faceam si eu cand eram mai mic. Ce e dureros cu adevarat e ca prea multi oameni nu pot sa dea curs trairilor si sentimentelor, din frica de esec si de a nu fi umiliti, judecati. O sa treaca pana la urma si romanii peste educatia gresita din epoca comunista si peste incertitudinile (le-as spune altfel dar ma abtin) de astazi.
Pe tineri nu i-as acuza prea mult, mai ales ca si noi am fost si am invatat pe parcurs(si inca invatam). In plus sunt foarte multi tineri care cu siguranta o sa ne depaseasca mai tarziu.Chiar sunt multi mai dotati decat noi si ar fi gresit sa credem ca izvorul calitatilor a secat la noi.Sunt inca in perioada formarii si cei mai multi nu se exprima cu adevarat, mai ales ca nu se cere.Asa cum in scris au o exprimare de genul "K, u cmf?" asa e si la nivelul ideilor.
De noi s-au ocupat intr-un mod gresit dar de ei nu se ocupa nimeni in nici un fel asa ca e normal. O sa se schimbe lucrurile la un moment dat, mai exact ei o se formeze si o sa se exprime singuri. Evident exista uscaturi si printre ei ca in orice padure.
In ceea ce priveste instinctele sunt de parere ca trebuie ascultate dar imbinate si cu ratiunea.Notiunile care definesc moralitatea astazi trebuie schimbate si ele.
Oricum a fost departe de mine gandul de a critica, mai ales femeile.Am prezentat doar o stare de fapt, nu "societate" gresita.

| Dizzydizz a răspuns:

Pana acum nu am apucat sa fac, desi am 18 ani dar pot spune ca pentru inceput vreau dragoste.
Asta se schimba in functie de stare.happy

| sasha a răspuns:

Oo da happybig grin arrrh laughing si merge beton pe melodia mamasitawinking

| Eu4EverX a răspuns:

Unde e ursulika?laughing