| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am facut-o cu prietenul meu acum fix o saptamana neprotejati. Nu a ejaculat in mine, iarr eu nu eram in zilele fertile. Ultima menstruatie a fost pe 14 dec. Azi suntem in 14 si nu a venit. Am avut dureri de sani in aceasta saptamana si erau tari. E posibil sa se apropie menstruatia? Va rog un raspuns repede

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ciclul nu este neaparat fixat.Iti poate venii mai repede sau mai tarziu cu cateva zile.

| briosicabriosel a răspuns:

Buna, nu e prea bine ca o faceti neprotejati chiar daca nu a ejaculat in tine poti ramane insarcinata pentru ca in lichidul preejaculator exista in cantitati mici spermatozoizi... da sanii te dor pentru ca menstruatia ta e pe cale sa vina, pentru linistea ta fa-ti un test de sarcina., toate cele bune, sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat

| Ycu a răspuns:

Nu Cristina, nu cred ca este sansa sa fi insarcinata, dar incearca sa nu faci asa mult neprotejat pentru ca sunt sanse mici sa ramai dar sunt asta conteaza... daca ejaculeaza nu ezita sa i-ei pilula de a doua zi, (atentie pastila asta o i-ei maxim de 3 ori in viata), mult succes, si sunt sigur ca o sa iti vina menstruatia azi mainetongue, de obicei stiu ca menstruatia vine seara.

| intermision1 a răspuns:

De regula cand te dor sâni e clar ca menstruatia e pe cale sa vina.dar daca in timp de o saptamana nu-ti vine ciclu ai face bine sa-ti iei un test de sarcina..si hei nu te speria asa tare..ciclul menstrual poate sa intarzie si pana la o saptamana..mai ales daca esti racita..depinde de la caz la caz..si cum spunea cineva ai face bine sa te protejezi data viitoare.