| justforyou a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi. Iubitul meu a plecat in afara.Ne iubim foarte mult.Nu vreau sa ne departam unul de altul, vorbim la 2 zile, ne alintam e totul ok dar mi-e frica sa nu-l pierd. Ce sfaturi imi puteti da, cum sa il aproprii... poate ca si el isi pune aceiasi intrebare... ii este foarte greu acolo. ce sa ii zic cum sa fac sa il ajut cum sa iimai ridic moralu? pls. ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Comunica in permanenta cu el, fara sa fii pisaloaga. Spune-i ce simti si vorbeste neaparat si despre lucruri, poate neutre pentru tine la prima vedere, dar care pe el il intereseaza. Probabil, daca e baiat destept si te iubeste, are sa fac la fel. Oricum, fara sa aiba legatura directa cu discutia noastra, este bine stii ca nu orice ne dorim este pentru noi. Daca nu reusim sa avem sau sa pastram acel ceva/cineva, exista un motiv. Peste o vreme ai sa te uiti in urma si ai sa vezi ca drumul pe care l-ai urmat este cel mai potrivit. Pana una alta, sa fii fericita alaturi de cel pe care il iubesti.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, prietenul meu a fost plecat in strainatate 3 luni si mi-a fost foarte greu fara el, simteam ca mor de dor, ii era si lui greu... cel mai bine e sa existe comunicare intre voi, adica sa vorbiti cat mai des sa nu va distantati unul de altul, chiar daca sunteti departe, iubirea e mai puternica si poate rezista, trebuie sa aveti incredere unul in altul, faceti-va planuri pentru cand vine, ca sa fie revederea cat mai frumoasa, e foarte greu sa fi departe de persoana iubita, am simtit si eu pe pielea mea, dar ne-am iubit si am rezistat, pastreaza mereu legatura cu el si aminteste-i mereu ca il iubesti si ca iti e dor de el, sa vada ca iti pasa si ca il astepti, ai sa vezi ca desi asteptarea e grea, revederea va fi foarte frumoasa.

| funnygirl a răspuns:

Buna si pr meu e plecat si o s il mai vad numai la vara cryingpai s ii spui ca totul va fi bine ca il iubesti sa vorbiti cat mai des s ii ridici moralul ...succeskiss

| cretz a răspuns:

Sa fii alaturi de el si sa incerci sa nu te schimbi in relatia cu el. Gandeste-te ca cu fiecare zi care trece sunteti tot mai aproape de revedere. Trebuie sa ai incredere in el si sa incerci sa fii alaturi de el cand simti ca ii este greu, sa-i ridici moralul, nu sa devii si tu trista pentru ca asta va face ca timpul sa treaca si mai greu.