| Dromader a întrebat:

Va rog ajutati-ma! daca sunt insarcinata dupa un contact sexual neprotejat, pot avea greturi din a2a zi? Am greturi mereu, oare sunt insarcinata, nu sunt prea repede simptomele? Funda!:*

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU,In nici un caz starile de greata constanta descrise nu se datoreaza unei eventuale sarcini. Ovulul practic nici nu a avut timp sa se fecundeze laughing dara-mi-te sa apara si fatul. Poti fi linistita, greata este de alta natura.

| SkyPilot a răspuns:

Nu, nu poti. Ai greturi din alt motiv. Nu exista simptome de a doua zi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, stările de greata nu sunt din cauza sarcinii.

Simptomele unei eventuale sarcini apar cam după prima luna, primul simptom fiind întârzierea menstruatiei.

Sexul neprotejat a avut loc cu ejaculare înăuntru?
In ce perioada a lunii te aflai?

Este important sa răspund la aceste întrebări sa știm exact ce răspuns îți dam.

Daca nu a avut loc ejaculare înăuntru si nu te aflai in perioadă fertilă, șansele de a fi însărcinată sunt destul de mici.

Insa, daca menstruația îți întârzie poți face un test de sarcina după 14-21 de zile de la contact cu prima urina de dimineața ca sa fii sigură. happy

| Cristina_Neacsu_1994 a răspuns:

Nu! asteapta menstruatia si fa-ti un test, cred ca simptomele de greata sunt auto impuse te gandesti prea mult

| Dromader explică:

Vreau sa spun ca am avut parte de un contact sexual neprotejat, si am facut de doua ori, oar a doua oara el nu s-a sters bine pe, penis, si ne cam ingrijoram. E posibil sa fie o sarcina?