| FataCuSomnu a întrebat:

Va rog ajutati-ma,imi e si rusine si frica ca intreb asta, de la un timp am inceput sa ma masturbez dar fara sa bag degetul acolo pentru ca sunt mica, tot faceam, faceam ca m-am obisnuit intr-un fel pana intr-o zi cand o faceam cumva am ajuns mai jos si mi-a intrat degetul si a intrat adanc, mai sunt virgina? Va rog raspundeti imi este tare frica

23 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana la primul contact sexual esti virgina

| Violleta2022 a răspuns:

Virgina vei fi pana vei avea prima data sex cu un barbat, dar deflorarea (ruperea himenului) poate intervenii oricand, de la bagatul degetelor, mainii sau a altor obiecte in vagin.

Masturbarea se virgine se face numai pe clitoris, nu in vagin, acolo neavand voie sa bagi nimic, ca sa nu-ti rupi himenul sau sa produci vreo inflamatie de la mainile murdare, sau obiecte infectate.

| FataCuSomnu explică (pentru Violleta2022):

Dar faza e ca inainte era stramt acolo si nu bagasem nimic si acum din greseala a intrat fara nici o problema.

| FATACUSOMNU3 a răspuns (pentru Violleta2022):

MERSII,sunt aceeasi fata doar ca mi am pierdut contul ala

| mihai69 a răspuns:

Desigur că ești virgină.
Până nu intră acolo un penis real, o să tot fii!

| FATACUSOMNU4 a răspuns (pentru mihai69):

Mersii,sunt aceeasi fata dar imi tot pierd conturile!

| mihai69 a răspuns (pentru FATACUSOMNU4):

Păi notează undeva informațiile să nu mai le pierzi / uiți.
Și spor la descoperirea corpului tău și a plăcerilor pe care ți le poate oferi. Mare grijă la igienă!

| fatacusomnu5 a răspuns (pentru mihai69):

Iar mi am pierdut contul, totusi multumesc!

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ai băgat doar degetul în vagin, indiferent de cât l-ai băgat, mai ești încă virgina. Virginitatea unei fete se pierde în urma unui act sexual normal cu un baiat/bărbat.

| FATACUSOMNU4 a răspuns (pentru Emilian65):

Mersii mult, sunt aceeasi fata doar ca imi pierd conturile

| Miruna333 a răspuns:

Normal ca esti. Virginitatea este un concept social si are legatura cu prima experienta sexuala. Poti sa iti bagi absolut orice in vagin, daca nu este penis, tot virgina esti.
Sa presupunem ca nu mai era virgina, ce era asa rau?

| FATACUSOMNU4 a răspuns (pentru Miruna333):

Era rau pentru ca nu voiam acum..multumesc,sunt aceeasi fata doar ca imi pierd intr-una conturile

| simplaexsistenta a răspuns:

Esti inca virgina

| Konstantinos99 a răspuns:

Inca esti, dar incearca sa te opresti, tot tie iti va fi rau pe viitor. Si nu te uita la fotografii sau videoclipuri nepotrivite

| Cavaler001 a răspuns:

Relaxeaza-te si ai grija de tine si de conturile tale happy
Cum ti-au spus si altii/altele...pana nu faci sex..cu un baiat esti virgina.
N-are de ce sa-ti fie frica pentru ca n-ai omorat pe nimeni happy
Frica sa-ti fie cand vei face sex fara sa te protejezi daca nu vrei copii si te temi si de BTS.

| fatacusomnu5 a răspuns (pentru Cavaler001):

Iar mi am pierdut contul? multumesc mult

| GirthD a răspuns:

Depinde cat de lung ai degetul

| TobiasCotoi a răspuns:

Nu,draguto,inca mai esti virgina.

| FATACUSOMNU3 a răspuns (pentru TobiasCotoi):

Mersiii,sunt aceeasi fata doar ca mi am pierdut contul!