| DoctoruRed a întrebat:

Va rog ajutati-ma sa ma pot calma eu si sotia mea am decis sa facem avortul medicamentos a fost azi la doctor si i-a dat pastile a luat-o pe prima iar celelalte maine stiu ca este un lucru rau dar mai avem un baiat si de data asta este insarcinata cu gemenii credeti ca ea ar putea patii ceva?

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Bineinteles ca sanatatea ei este in pericol.
Ati ajuns in situatia asta pentru ca nu o protejezi.
Protejeaza-ti partenera folosind prezervativ. O protejezi de sarcini nedorite si va protejati amandoi de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).

| Goete a răspuns:

Nu, da de unde, ce sa pateasca daca gandesti logic cand ia doar niste pastile care omoara.
Ai citit efectele secundare? Ma intreb...