| ImAgirl a întrebat:

Va rog ajutati-ma si nu ma judecati sad Intrebarea mea este urmatoarea: de ce noi fetele cuminti ne intragostim de baietii "rai"? crying au chiar asa de multa experienta incat ne atrage pe toate ca un magnet? Este un tip in liceu care imi place, problema este ca se da la multe fete din liceu, se da mare in fata lor, cand l-am cunoscut prima data nu stiam ca este asa, dar acum cand am aflat sunt foarte dezamagita sad credeti ca l-as putea schimba? l-as putea face sa pretuiasca o singura fata? adica pe mine? sau ar trebui sa las timpu sa treaca sa astept sa se maturizeze inact sa poata realiza singur? acest gen de baieti se schimba sau raman asa? chiar as vrea sa fiu cu el dar imi este teama :
1. sa nu rada de mine
2. sa nu ma insele
un sfat va rog big grin dau funda!

6 răspunsuri:
| ღßaßÿღ a răspuns:

Pai: mai intai incearca sa vezi daca poti avea incredere in el
apoi pasul urmator este cel mai important: uita-te in ochii lui cand vorbeste cu tine si tot in ochii lui cand vorbeste cu alte fete si iti vei da seama deoarece un baiat oricate fete ar placea doar pe una o poate pretui cu adevarat

| Politeknicus a răspuns:

Cauta un baiat cuminte big grin

| Analya a răspuns:

Pai, de schimbat o sa se schimbe, dar atunci cand o sa se maturizeze, acum e la o varsta la care crede ca daca e asa e bine.
De inselat poate sa te insele si unul cuminte.asa ca.
Si DA, cu siguranta l-ai putea face sa pretuiasca o singura fata, daca stii cum, si daca esti tu fata aia care sa-l faca sa se indragosteasca
Toti baietii, fie ei bun sau rai iubesc sau au iubit vreodata, pentru ca tot oamenii sunt, doar ca fac ei pe durii
De multe ori cei care par "rai" se ascund in spatele mastii asteia pentru a nu lasa sa se vada sufletul lor si slabiciunile pe care le au.toti oamenii au punctele lor slabe, chiar si baietii raihappy

| Amachia a răspuns:

Pai, in primul rand fetele "cuminti" cum ai spus se indr de ei pentru ca le place aventura, le place sa se simta bine si considera ca daca baietii aia sunt in centrul atentiei si ele vor fi.Este ca un fel de moda acum...
asa sunt toti tipii hot din licee si scoli plini de fumuri in cap si se iau de toata lumea si privesc pe toata lumea(mai ales fete) de sus, bineinteles care nu sunt ca el
Daca nu s-ar mai da mari, crezi ca ar mai fi ceva? Crezi tu ca vor mai fi "apreciati" daca din cand in cand nu mai fac si ei o "glumita" se mai iau de cate o fata isi mai bat joc de alta, inventeaza fel si fel de povesti cum ca a ftto pe aia si pe aia?
Nu vreau sa te dez dar incerc sa spun un adevar(si sa stii ca nici nu sunt una din tipele alea cu fumuri din liceu): Daca tu ca fata nu esti la fel ca el adica sa te placa toti baeitii sa fii frumoasa si sa arati bine si nu te cunoaste toata lumea si nu te duci in cluburi la fiecare sf de saptamana(care app mi se pare de prost gust, cel putin la mine in oras ca sunt doar catvea localuri) si nu esti genul ala de fata tocilara...atunci nu ai nici o sansa sa fii cu el.Bine acum depinde si de el pentru ca unii fac asta numai ca sa isi acopere sufletul si sa nu vada nimeni ce simte el cu adev
Dar daca nici macar nu va cun si nu sunteti detul de apropiati ca prieteni.eu zic ca va fi destul de greu
Iar din punctul meu de vedere:Nu cred ca un astfel de baiat se va schimba(cel putin acum cat tine liceul si daca se duce, si facultatea)numai daca, chiar daca ma repet, printr-o minune se va indr asa de tare de tine incat va vrea sa fie cu tine si va face orice. Dar atunci te vei plictisi tu pentru ca vei sti ca nu mai ai pentru ce sa lupti(pentru ca pana a-l cuceri duci parctic o lupa)si vei vrea sa te desp de el.
Eu iti urez multa bafta! Si sunt sigura ca daca nu va merge cu el, sigur va fi altul mai frumos decat el care a vrea sa fie cu tine, si va fugi el dupa tine, nu tu dupa el!

| kaya a răspuns:

Imi pare rau sa spun ca acest gen de baiat( barbat ) se maturizeaza foarte greu... depinde daca gaseste o fata care sa o iubeasca sincer si sa fie atat de innebunit dupa ea incat sa se schimbe de dragul pentru a nu o pierde.
E pacat sa suferi pentru el, nu cred ca merita... si in plus baieti sunt multi dar nu vrei sa ii vezi deoarece te atrage el ca este "smecher" "cel mai tare din liceu" etc, incearca sa nu ii arati ca te intereseaza, ceea ce face el cu alte fete in fata ta e sa iti arate ce poate, sa iti arate ca toate fetele sunt moarte dupa el, nu ii arata ca iti pasa de el, ca iti place de el, parerea mea e ca nu se merita sa te complici ca nu se stie de unde va sari suferinta, in plus esti tanara si ai tot timpul din lume pentru a cunoaste un baiat bun, dragostea, pentru a simti fluturasi in stomac etc, etc... sincer mie genul asta de oameni imi provoaca greata. Ai grija de gandurile si dorintele tale, ele pot deveni realitate insistand prea mult la ele.

| victoriapapi a răspuns:

Plus cu minus se atraghee hee