| Alinutza_8819 a întrebat:

Va rog ajutati-macryingcrying. Vreau sa stiu si eu daca iubitu meu isi bate joc de mine pentru ca el mai sta si cu prietena meacryingsi nu stiu ce sa zic pentru ca el mi-a zis ca pe mine ma iubeste dar de ce nu renunta la ea si sa ramana cu mine daca totusi ma iubeste. Voi ce credeti sa ma despart de el sau sa lupt pentru el adica sa il fac sa se desparta de ea

Răspuns Câştigător
| Aimee_7045 a răspuns:

Nu stiu cum poti sa te lasi astfel inselata... dar adevarul e ca dragostea orbeste... dupa mine nu trebuie sa-i mai aloci nici un momet din viata ta acelui nenorocit.
o sa fie foarte greu la inceput
mai ales daca il iubesty. dar daca vrei cu adevarat o sa reusesty
evident ca nu te iubeste
nu poti iubi o persoana si sa umbli cu cea mai buan prietena a ei in acelasi timp
doar sa bage faza "am atata dragoste pentru tine incat pot sa o dau si prietenei tale"
nu te iubeste doar s-a jucat cu tine
si daca a invcercat sa se culce cu tine.si mai rau a reusit sa nu ai nicio indoiala ca doar asta cauta
nu e vina ta.asa sunt toti barbati niste nenorociti.mai exista foarte putini care ar merita cu adevarat numele de "barbati" si din pacate nu-i gasim foarte usor.
Sfatul meu.
daca tii cu dintii neaparat
cere-i sa o lase.(si verifica daca face asta cu adevarat) daca accepta poti sa incerci, desii ma indoiesc ca ai vreo sansa sa-l schimbi
daca refuza si incearca sa bage scuze.
nu-i mai acorda niciun minut din viata ta
SUCCES

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu mai accepta situatia asta, ori cu tine, ori cu ea.
Eu nu cred ca te iubeste nici pe tine dar nici pe ea, pentru.ca daca iubea pe una dintre voi, ramanea cu una, nu cu amandoua.
Spune-i ca nu mai vrei sa continuati asa, sa aleaga si atunci iti vei da seama pe cine prefera.Nu te umili, fi cu demnitate.

| Emma a răspuns:

Cum poti sa mai fii cu el gandindu`te ca e si cu prietena ta:O:O:O?

Eu una nu as putea sa mai stau asastraight face
nu stiu. mi se pare ciudat

Ea stie?
Nu esti deloc geloasa? cum poti sa-l imparti cu fata aia, mai e si prietena ta, dar.fiecare cu principiile eistraight face
Parerea mea e ca trebuie sa te desparti de el
N`ai incercat sa vb cu el?
Intreaba`l daca i se pare normal? daca te iubeste, atunci dc nu se comporta ca atareconfused

| 2696 a răspuns:

E clar ca acest baiat se joaca cu amndoua...nu isi bate doar joc de tine. probabil acelasi lucru ii zice si prietenei tale. daca esti fata desteapta rupi tu prima legatura cu acest baiat si incerci sa ii arati ca te poti descurca foarte bine si fara el cu siguranta se va ofticawinking

| Fillaide a răspuns:

Te-ai gindit la faptul ca si ei ar putea sa-i spuna acelasi lucru? Cum mai poti sta cu el cand stii ca e si cu prietena ta? Sau voi il impartiti?
Eu iti propun sa vorbesti cu el si sa ii spui sa se decida cu cine vrea sa fie. Daca astfel nu rezolvi nimic, stabileste o intilnire "intimplatoare" cu toti 3, si acolo sa-l pui sa aleaga, tu sau ea.

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Asta nu e iubire...sa fim seriosilaughing Lasa-l.

| AmyLee_6712 a răspuns:

WOW

Deci stai sa inteleg sunteti prietene da? Bun impartiti tot, dar totusi un prieten nu e o ciocolatastraight face.

cat despre bataia de joc... e absurd, gandeste`te putin, daca te iubeste dc are nevoie de aman2? va minte pe amandoua pentru ca nu stii sigur, poate mai are si alte prietene...oh go on

eu zic mai bine sa-l parasiti amandoua, lasati`l sa isi bata joc de altcineva o prietenie nu se da pe un baiat care cica "te iubeste".

| un copil:x a răspuns:

Am o intrebare cu cine a stat el prima data, cu tine sau cu prietena ta? Eu tind sa cred ca sta cu ea din inainte sa fii tu cu el, intrucat ai spus ca ea nu stie ca si tu esti cu el.

Daca este asa, inseamna ca tu nu stii ca inseamna prietenia, iar pe viitor sa nu mai faci niciodata asa ceva, este un gest foarte urat.Eu una nu i`as putea ierta asa ceva prietenei mele.
Si lasa`l pe baiatul ala ca isi bate jocoh go on.

| un copil:x a răspuns:

Ma bucur ca ai luat decizia astahappy, dar s-ar putea sa-ti pierzi si prietena daca va afla adevarul.
Daca va fi asa, iar el o va alege pe ea, macar sper ca ai invatat din experienta asta ceva.
Bafta!:*

| un copil:x a răspuns:

Da asa este, iubirea e cea mai importantalove struck

Dar este pacat de prietena ta, pentru ca trebuie sa te gandesti ca ea suferasad si nu a fost frumos ceea ce ati facut voi.

Dar daca totusi el te-a ales pe tine sper sa va mearga bine si sa nu te dezamageasca, sa fiti fericiti.

| Cristaa a răspuns:

Iti raspunzi singura. Daca te iubeste cum poate sa fie si cu ea? e clar ca va joaca pe degete pe amand2. tu fii fata desteapta si desparta`te de el parerea mea:X succes:*

| Alinutza_8819 explică:

ρυηcт ◕ şι ∂ε ℓα cαρăт ✖ Nu ea nu stie pentru ca imi este frica sa nu iasa urat, si da m-am gandit mai bine si o sa-i spun sa nu ma mai caute pana nu alege pe una dintre noi. Dar mi-e frica daca o alege pe ea eu ce o sa fac numai cand ma gandesc imi dau lacrimilecrying. Si da creca cel mai bine ma despart de el nu merita sa sufar asa de mult pentru cine pentru un baiat care ma face sa sufar si isi bate joc de minecryingcrying.

| Alinutza_8819 explică:

Da "un copil"sti cum se spune iubirea este oarba si da am sa vb cu el si am sa pun punct sau o sa-l pun sa aleaga intre mine si eahappycreca asta e cel mai bun lucru

| Alinutza_8819 explică:

Am vorbit cu iubitu meu si ma ales pe mine s-a despartit de prietena mea si da prt mea a aflat adevaru si s-a suparat pe mine dar totusi iubirea conteaza mai multhappy

| Alinutza_8819 explică:

Asta sper si eu. Daca tin cont ca si ea mi-a furat iubitu nu ar trebui sa ma intereseze daca sufera sau nu happy

| Dulcinela a răspuns:

Bunawinking
nu trebuia sa accepti de la inceput!
nu fi fraiera... da-i papuci si doua palmi, ca le merita din plinwinking
aiscuta si cu ea... spune-i! actioneazawinking
sper sa faci ce trebuie...
o sa iti fie greu, o sa plangi, o sa il vrei doar pe el[stiu cum e], dar va trece!
uite iti promit eu, ca vei trece peste!tongue
te-am pupat[daca vrei sa mai vb add:nady_atomu]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer parerea mea dk pe tine te iubea cu adv nu statea si cu prietena ta cine stie ce chesti pot sa faca ei doi cand thu nu esti in preajma oricum astea se afla imediat cu una cu 2 crede`ma am fost pusa in aceeashi situatie si stiu cum e sa te simti dk mai ai nevoie de ceva ma gasesti p b. drunk13

| manuelooo00 a răspuns:

In primul rand nu stiu cum ai stat pana acum cu el. e foarte evident ca nu ii pasa de tine, esti o piesa de schimb pentru el.nu cred ca el e singurul baiat existent...sunt sigur ca sunt o groaza de tipi care ar face orice pentru tine, deci ia si cauta pe altul...nu te merita tipul asta