| anonim_4396 a întrebat:

Va rog! Am nevoie de ajutor!
la mijlocul verii acesteia am facut cunostinta intimplator pe net cu un baiat.
Am vorbit foarte mult pe net, si ne-am vazut si in realitate de vorbit nu am putut sa vorbim foarte multe pentru ca el era cu gasca lui iar eu cu a mea.
Dar de fiecare data vorbeam cu interes unul cu celalalt si ne priveam la fel, pina intr-un moment cind am inceput sa vorbimdin ce in ce mai putin ...ma rog,el asa a inceput sa dea raspunsuri scurte care nu mai duceau la o conversatie interesanta.
Iar in ciuda acestui fapt ultima data cind ne-am vazut s-a uitat foarte lung la mine.(ultima data a fost in august)
Pina acum nu am mai vorbit nimic,dar pe net intra pe pagina mea si-mi punea like-uri la foto
Iar acum dintr-o data imi scrie!
Ce sa cred, ca e doar o prietenie, sau daca poate fi mult mai mult?

19 răspunsuri:
| alinaiiiioana a răspuns:

Sunt unii baieti carora le place ca fata sa ia atitudine deci e posibil ca el sa faca parte dintre ei... singura solutii ar fi sa il intrebi daca vrea ceva de la tine dar intr-un mod subtil. In orice caz ai cat de cat rabdare si fii sincera poate la inceput iti va fi teama/rusine/etc dar vei vedea ca e singura solutie

| BeAmazing a răspuns:

E ca vremea, schimbator; dupa parerea mea trebuie sa nu pui asa de multe sentimente pentru el. Eu cred ca e doar o prietenie intre voi.

| Latinmoon a răspuns:

La momentul de fata este doar o prietenie.
Sfatul meu este sa nu abandonezi o prietenie pe cinste pentru o iubire care nu va duce nicaieri.
Nu te descurajez!
Dar ca sa fi-ti impreuna trebuie sa vorbiti foarte mult si sa petreceti cat mai mult timp impreuna.
Conteaza cel mai mult ce vrea si el.
Bafta!
Sper ca te-am ajutat!

| DeleteAcount a răspuns (pentru Latinmoon):

Mersi...da o teama o aveam ca sa nu pierd prietenia dintre noi...

| Ichnat a răspuns:

Intrebarea este tu ce vrei sa fie? tongue

| DeleteAcount a răspuns (pentru Ichnat):

Pai eu sigur ca vreau sa fie mai mult de prietenie...dar nu inteleg ce vrea el...

| DeleteAcount a răspuns (pentru DeleteAcount):

Si ce ar trebui sa fac in asa caz?

| Ichnat a răspuns (pentru DeleteAcount):

Poate i-a fost frica sa mai vorbeasca cu tine din cine stie ce motiv... Cel mai bine intreaba-l... altfel nu poti afla ceva 100% big grin

| DeleteAcount a răspuns (pentru Ichnat):

Si chiar acum vorbeam cu el pe net si nu-mi mai raspunde la intrebare...dar conversatia el a inceput-o...de aceea nu stiu ce sa mai cred

| mariass a răspuns:

Pai daca zici ca tu ai vrea sa fie ceva mai mult decat o prietenie ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa ii spui... Sa incerci sa vorbesti cu el, sa vezi ce isi doreste si el... e cam ciudat ce zici tu, dupa ce ati vorbit mai mult timp sa se opreasca totul asa. la un moment dat. Succes.

| DeleteAcount a răspuns (pentru mariass):

Imi e frica ...nu vreau ca eu sa fiu prima care incepe cu aceasta tema/intrebare...

| mariass a răspuns (pentru DeleteAcount):

Pai altceva nu ai ce sa faci, din cate am inteles nu aveti prieteni comuni, drept care... Nu cred ca o sa vina el din neant cu aceasta intrebare, ai putea macar sa incerci un timp sa te aproprii din nou de el. Sunteti din acelasi oras? Poate dupa ce vorbesti cateva zile consecutiv cu el sa il intrebi daca vrea sa iesiti prin oras?

| DeleteAcount a răspuns (pentru mariass):

Mersi:*

| DeleteAcount a răspuns (pentru mariass):

Singura problema e ca nu stiu daca o sa am curaj sa-i spun...sad

| mariass a răspuns (pentru DeleteAcount):

Nu ai pentru ce. kiss Sper sa iasa cum e mai bine pentru tine.

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Eu zic ca doar o prietenie, dar ca sa afli daca e mi mult intreaba-l.E singura optiune

| Msadjsafsdgfdsfdss a răspuns:

Ohhhh,nu pare a se infiripa nimic serios!

| EmmaWat a răspuns:

Mai asteapta sa vezi ce spune, si dupa o sa iti dai seama singura. Eu asa zic. Si daca vrei sa aflii mai rapid, intreaba! l fara jena laughing