| Andrei_4067 a întrebat:

Va rog dati-mi un sfat ca nu stiu ce sa fac.Sunt intr-o relatie cu o fata de un an jumate si acum o saptamana am aflat ca a avut relatii sexuale cu aprox 10 baieti inainte sa ma cunoasca pe mine.In timpu relatiei noastre nu m-a inselat si ma iubeste foarte mult.Sincer nici o fata nu m-a iubit cum ma iubeste ea si mereu imi demonsteaza ca ma iubeste si cand am aflat despre trecutul ei am fost tare dezamagit si nu stiu ce sa fac, oare merita o sanasa? Va rog sfatuitima ceva. orice.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Nu dramatiza atata,sunt altele mai rau. Taci acolo si ai grija de ea,ca nu esti tu mai sfant, tu nu ai fi pus banana pe cateva daca aveai ocazia? Hai sa fim seriosi, daca tu erai ala cu 10 fete inainte, ea cum se simtea? Daca fata te iubeste, nu o lasa.Ca poti lua una virgina, si te inseala cu altu.Si tot mai rau e, nu? Mai ales daca o dezvirgineaza altul, in timp ce e cu tine.Asa ca, dai inainte si nu te uita in trecut.

16 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

N-ai cum sa schimbi trecutul ei, chiar te inteleg si eu as fi fost dezamagit. Inceteaza sa te mai gandesti la asta, iti va provoca doar rau.

| FirstState a răspuns:

Iti inchipui 10 pu.e au fost bagate in ea, tu vrei sa fii al 11?

| LobyCreW a răspuns:

Sti Vorba Aia nu conteaza trecutul/ Conteaza ca ie cu tine acumhappy si app suntem in prezent nu in trecut

| PurSiSiplu a răspuns:

Ma eu cred ca merita sa ii acorzi o sansa. Atata timp cat iti dovedeste si chestii de genu, daruiestei aceasta sansa din suflet daca tot spui ca o iubesti.

| IloveME a răspuns:

Toti meritam o a doua sansa! apreciaza faptul ca a fost sincera cu tine, j ti-a sp tot.sigur a costat-o mult si trecutul ei o durea! daca t iubeste si nu te-a inselat pana acu nu vad problema.toate trec.vezitzi d relatzia ta cu ea!

| Chimilica a răspuns:

Da, merita. Chiar daca s-a culcat cu 10 baieti este iubita ta si te iubeste. Chiar daca au fost sau nu iubitii ei nu este bine dar daca va iubiti nu pune chestia asta intre voi. Vei regreta mult daca o lasi doar pentru trecutul ei. funda?

| alexutza697595 a răspuns:

Trecutul e trecut. Nu ar trebui sa mai aiba consecinte in prezent. Mai ales daca zici ca te iubeste. Si totusi, fata este experimentata, atata timp cat nu a contactat vreo boala de la baietii aceia(orice e posibil), da-i bataie. Merita o sansa, si asta pentru ca este primawinking. Sper ca ti-am fost de folos.

| Muppet a răspuns:

Cati ani are?thinking

Pai ce importanta are trecutul ei daca va iubiti in prezent? Nu e bine sa traiesti in trecut deci nu te mai gandi la el.Eu zic ca e o prostie sa va despartiti doar pentru ca in trecut a avut relatii sexuale cu altii.Tu nu ai avut niciodata?oh go on

| hightcost a răspuns:

10 nu e un numar asa mare.Sa zici mersii ca nu e una din aia cu lista cu nume pe un caiet studentesclaughing. Atata timp cat te iubeste acum pentru voi trecutul trebuie sa fie 0.Iti doresc succes

| Catalion a răspuns:

De ce sa nu merite o sansa? O consideri acum usuratica sau esti intimidat de experienta ei mai mare cand vine vorba de sex? Acum tu esti cu ea si prezentul conteaza.

| ina88 a răspuns:

Este o vorba: "In geanta si in trecutul unei femei sa nu cauti".hee hee
Eu te sfatuiesc sa-i dai totusi o sansa, mai ales ca ai spus ca te iubeste si asta e f important, iar faptul ca are o experienta vasta... poate e un avantaj pentru tine...smug

| dariaelena a răspuns:

Cum ai spus si tu a fost inainte sa te cunosca,deci nu ai de ce sa fi suparat, dezamagit poate.Dar atata timp cat va iubiti si de inselat nu te'a inselat, nu vad care e problema.Nu te mai gandi aiurea si ramaneti impreuna:*

| Andrei_4067 explică:

Va multumesc mult de tot pentru raspunsurile voastre...sa stiti ca m-ati ajutat enorm si m-ati facut sa realizez ca pana la urma trecutul e 0 iar prezentul, viitorul si dragostea noastra e mult mai importanta.Va doresc la toti sa fiti iubiti!

| anonymusss_4604 a răspuns:

Fix 10? i ai numarat? poate sa fie mai multi sau mai putini ce conteaza ca nu cred ca o iei de nevasta... fara numarrrrrrr!

| Anca a răspuns:

Si eu am avut tot cam asa ...si ce daca?!

@inLOVE, de ce crezi ca o doare trecutul ei?! Pe mine nu ma doare chiar deloc si daca ar fi sa traiesc inca o data lucrurile as face exact la fel. Am facut totul constienta fiind de ce fac, nu eram beata, nici drogata, nici amenintata cu pistolul la cap. Asa a vrut fata sa isi traiasca trecutul.

Andrei, nu stiu de ce te-ai apucat tu de scormonitul trecutul fix acum
Dar crede-ma o fata cu cat a cunoscut mai multi, cu atat va stii sa-l aleaga pe cel mai bun.
Daca te-a ales pe tine, avand experienta care o are, inseamna ca tu ai fost cel mai bun dintre toti!
Si mai e o treaba : Crede-ma ca ea nu va mai avea niciodata curiozitatea cum o fii cu altul. Pt ca deja e satula de barbati!
Daca te iubeste pe tine, inseamna ca esti superior tuturor!
Lasa trecutul acolo unde E!

Iar faza cu : Sa-i dau o sansa?! mi se pare exagerata.
Nu trebuie sa-i dau tu o sansa, de fapt nici nu trebuia sa pui problema asa. E trecutul ei, nu trebuie sa obtina iertarea ta pentru un lucru pe care l-a facut cand nici macar nu te cunostea!

| thereforyou a răspuns:

@ Anca
Cu privire la "Si mai e o treaba : Crede-ma ca ea nu va mai avea niciodata curiozitatea cum o fii cu altul. Pt ca deja e satula de barbati!" Daca erau 7 in loc de 10 ai fi zis la fel si uite ca ar mai fi fost 3. Ori e cum spui tu, ori, mai nasol, ii plac barbatii mai mult decat ar trebui. Numarul asta, spune ca, nu se respecta destul. Degeaba o intorci tu Anca, realitatea asa e, nici un barbat nu se bucura sa auda asta despre partenera lui de viata.