| CeciL a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cit mai urgent.Pe data de 13 mi-a venit ciclulu si la mine ste asa ca 4 zile este normal iar a 5 zi mai singereaza putin.Vazind ca nu am singerat ne-am hotarit cu prietenul la un peting, dupa aia m-am dus la veceu si singe pe absorbant nu era.Peste 10 minute a inceput putin, putin, putin de tot acum nici nu mai este.Cum credeti de ce? Oare sa fie singele de la ciclu sau este ceva cu himenul neinregula cam n-as crede ca durere sau usturime nu am simtit...VA rog raspundeti dragi femei, am un stress de citeva zile sau sa vorbesc cu iubitul despre asta?

4 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Eu zic sa stai linistita, din cate am inteles erai in a5a zi de menstruatie, deci tot ce se poate sa mai curga cate putin...asa ca nu te mai ingrijora, daca crezi ca e cazul vorbeste si cu el...deci sa inteleg k nu mai esti virgina...eu nu cred ca ar fi ceva in neregula, insa nici tu nu ai oferit sufiviente informatii...
liniste-te si stresul dauneaza!happy

| gabimaris a răspuns:

Cuvantul "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul nu este altceva decat mangaierile pe intreg corpul. In acest caz, totul este permis, mai putin a face dragoste. Cand esti pregatit pentru petting? Petting-ul este un adevarat exercitiu pentru a experimenta cat mai mult sexul opus. Unii au aceasta experienta pe la 13-14 ani, altii la 16-17 ani nu se simt inca pregatiti. Cel mai bine este sa-ti asculti vocea interioara si sentimentele. Ele iti vor spune cu exactitate ce doresti. Nu te lasa presata de altii!
Chiar daca penisul nu este introdus in vagin, poti ramane insarcinata! Spermatozoizii unui barbat pot patrunde in interiorul corpului, daca intra in contact la intrarea in vagin cu lichidul secretat de acesta. Trebuie sa fii foarte atenta ca baiatul sa nu-si lipeasca penisul de labiile tale in timpul orgasmului. Iar daca aveti sperma pe maini, nu trebuie sa atingeti vaginul. Cel mai indicat este sa te speli pe maini si pe organele genitale, imediat dupa eliminarea spermei – chiar daca acest lucru nu este foarte comod.

| cristina_4037 a răspuns:

Acum, eu cred ca era de la ciclu, tu stii ce au facut degetelele iubitului tau ....la acel petting. Daca a lucrat cu ele( degetelele)....se poate, desi...nu cred ca e asa usor cu un degetel rolling on the floor, unora le e greu prima data pe bune...adica nu pettingbig grin, ai inteles ce am vrut sa zic, si incearca de mai multe ori pana reusesc sa " scape" de himen. Eu cred ca daca si zici ca in a 5-a zi iti mai sangereaza putin, si imediat dupaceea nu era sange pe chilotei, ca totusi, a fost din cauza menstruatiei...:*.
Te pup, si ai grija de tine >big grin

| ady_9509 a răspuns:

Deci...eu cred ca e ceva normal...pentru k si la mine mi s mai intamplat asta.chiar si inainte s imi incep viata sexuala...in primul rand trebuia sa ne explici daca mai esti virgina.sau nu... ca sa jtim ce s iti raspundem.eu cred ca nu ai de ce sa iti faci griji pentru ca e cv normal...sau daca crezi ca nu te simti bine du-te la un control ceva... da eu zic ca nu ai de ce s iti faci giji...succes.ai grija de tine.:*:*