| loveispain a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati, din eu cu problemele mele
deci chiar nu stiu ce sa fac, am probleme cu prietenul meu, ideea e ca suntem de 6 lui impreuna si la inceput ca in orice relatie totul era roz, insa acum daca sunt plecata din tara doar in vacanta vorbim mai rar la tel si pe mess, el nu ma intelege deloc eu vreau libertate iar el pur si simplu ma sufoca nu ma lasa sa fac nimic.nu am voie sa ma duc in club, sa nu vorbesc pe mess decat cu cine doreste el, sa nu mai intru pe fb, nu am voie sa ma vopsesc ca nu vrea el, sa nu imi fac un tatuaj ca nu vrea el, sa nu fumez ca nu vrea el.etc.eu sunt genu de persoana caruia daca ii interzici ceva mai rau face si tocmai asta am facut.am vorbit pe mess cu un amic si cand a vazut convorbirea a inebunit si mai baga si replici dinalea ca vezi doamne"iti bati joc de mine","iti trebuie sa vorbesti cu baieti pe mess","aa ca te invita ala nu stiu unde, du-te cu el". bla bla bla. iar acum nu mai vorbeste cu mine.pe mess nu mai vrea sa intre nici pe fb iar de sunat nu il sun pentru ca nu ma injosesc eu in fata lui cum am mai spus sunt orgolioasa si mai ales cand stiu ca nu am facut nimic rau nu eu am de ce sa imi cer scuze, nu el ar trebui sa isi ceara pentru ca a facut asa? adevarul e ca exagereaza nu suport gelozia si este exagerat.cum sa fac sa priceapa ca am nevoie de libertate si sa nu ma mai streseze chiar asa din orice motiv banal? ajutati-ma plzzzz.si va rog sincer fara comentarii la misto fara caterinca. daca nu vreti sa fiti sinceri si aveti chef de misto mai bine nu mai lasati. P. S-

Răspuns Câştigător
| darkglass a răspuns:

Pai spune-i asa:''mai omule sunt un om,nu proprietatea ta,suntem impreuna pentru ca te plac si te iubesc daca si tu ma iubesti ma vei accepta asa cum sunt,ai incredere in mine fiindca tin la tine nu o sa te insel sau ceva de genul asta, daca o sa doresc sa fiu cu altcineva ne despartim si gata dar in prezent e in regula, nu trebuie sa fi asa ''

6 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Nu trebuie sa isi ceara scuze...a facut asta pentru ca te iubeste si nu vrea sa te piarda. explica-i ce simti si ca daca te va presa mai mult.si iti va interzice lucruri.o sa se strice relatia...si ar trebui sa il suni lasa orgoliul intr-o relatie orgoliul nu trebuie sa existe.

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Este foarte simplu, va despartiti.Gata.Problema rezolvata.
Adica, vreau sa spun, daca eu as fi in locul tau, nici nu as sta la discutie cu un asemenea om.Nu vezi cat de tembel e?
E gelos pe tot felul de nimicuri.E adevarat ca un pic de gelozie intr-o relatie nu strica, dar in relatia voastra nu e un pic.Plus ca te streseaza non stop.
Mai bine il lasi si iti vezi de treaba.Pacat ca ti-ai irosit 6 luni din viata cu el, nu merita, viata oricum e scurta.
Sunt atatia baieti pe Terra, sigur o sa gasesti si tu unul care sa te completeze, sa fie jumatatea ta.
Succes in viata!

| euI a răspuns:

PAI CAND VA INTRA SI veti vorbi spune-i ce te deranjeaza ...sau scoate-i si tu ochii sa vada si el cum te simti cand esti pus intr-o situatie de genul nu ii va placea daca tine la tine cu adevarat te va intelege si nu va mai continua asa baftawinking

| ph3on1x_9001 a răspuns:

Sa incepem cu inceputul cu libertatea iti dau dreptate chiar daca sunt baiat, gelozia exista la oricine dar e bine sa fie in cantitate mica(cand esti gelos inseamna ca iubesti)!
Incearca sa vorbesti cu el fata in fata si sa ii explici tot ce ai pe suflet sa ii spui ca trebuie sa te inteleaga sa iti respecte cat de cat dorintele.altfel o sa aiba loc o schimbare. Daca refuza inseamna ca nu vrea sa faca sacrifici pentru a te avea.deci regretand ca spun asta ar trebui sa te desparti de el fiindca nu te merita.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Mult noroc.

| akiki a răspuns:

Probabil te.ai gandit sa.i spui in fata si n.ai reusit... cel mai bine e sa.i faci si u la fel. din mom ce e gelos inseamna ca te place si te va suna in curand. atunci poti sa incepi si u nu vb cu aia de ce vb cu fata aia si mai devreme sau mai tarziu o sa se prinda...

| loveispain explică:

Dar daca ii dau o bataie merge?laughinglaughingacum serios multumesc pentru sfaturi toate sunt de apreciat si o sa tin cont de ele daca nu intelege stresul(el) ii zic ca nu mai suport si sa se duca pe unde a venit ca nu am chef sa ma duc la sapoca.as vrea sa ii pot scoate ochii dar el nu vorbeste pe mess nici pe fb cu fete ca el cica e "ala corect" eu st "tradatoarea"laughing