| AnaMaria098 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Este vorba de copilaria mea distrusa. Deci cand aveam 12 ani stateam cu un grup de baieti mari(de liceu mai axact 16-17 ani). Am stat un cu ei un an si mi s-au parut OK. La un moment dat cam pe la 13 ani jumate aproape de 14 m-au dus in nu stiu ce loc(la un fel de party) unde arau si fete si baieti. Nu mi s-a parut nimic bizar pana cand l-am vazut pe unu dintre baietii aia ca pune ceva intr-o bautura pe care cica vroia sa i-o dea prietenului meu. El nu stiu cum le-a amestecat bauturile noastre si mi-a dat mie bautura aia, nu am vrut sa o beau pana cand unul dintre ei nu a strigat la mine: "Bea fa, ca nu am pus nimic in ea!" am baut si deodata am simtit cum ametesc, l-am rugat pe prietenul meu sa ma duca acasa. Ne-am dus noi 4 la nu stiu ce masina si am intrebat eu ametita ce eram ce se intampla, ei mi-au spus ca sa tac. Deodata prietenul meu m-a prins nu stiu cum de maini si m-a bagat in masina, ceilalti s-au pus toti peste mine, eu cum eram ametita nu puteam sa fac nimic. Dupa aia stiti voi ce s-a intamplat... Acum am 14 ani si sunt gravida in luna a IV-a, parintii mei stiau de asta inca din luna a II-a dar nu au vrut sa fac avort pentru ca ei cica vor sa vada cum ma descurc si ca e o pedepsa pentru mine. Ei nu cred ca aia m-au violat, spun ca cica e si vina mea ca am cautat-o cu lumanarea, trebuia sa stiu de la inceput ce o sa patesc. Parintii mei se comporta GROAZNIC cu mine, astazi cand m-am dus la bunicul meu(care este un nebun, cand eram mica tot spunea ca el e bau-bau si vine dupa mine noptea, iar eu nu mai putea sa dorm) i-a spus mamei care i-a spus tatei ca eu pe nu stiu ce site am postat ca ma laud ca nu mai sunt virgina de la 13 ani si acum sunt gravida, ca am pus o poza cu mine si ghiciti ce? parintii mei l-au crezut. Acasa cand am ajuns tata mi-a dat o bataie si m-a amenintat ca ma bate pana cand pierd sarcina. Uneori cand tata mai comenteaza ceva la mine si eu ii raspuna, ma prinde de gat si ma tine pana cand imi pierd suflarea si imi da drumul. Mama imi spune in fiecare zi ca o sa ajung o c***a. Colegii mei nu stiu de aceasta sarcina, dar parca prietenii mei s-au fata de mine de cand sunt gravida. Nu m-am mai dus la scoala de doua saptamani deoarece se vede ca am burtica si mi-e frica sa nu afle. De cand am copilul asta totul e din ce in ce mai rau. Simt ca nimeni nu ma iubeste, am si eu nevoie ca cineva sa ma sprijine, mama imi spune ca pana nu fac ceva prin casa nu imi da de mancare si inainte nu era asa. Ce ati face daca ati fi in locul meu? Credeti ca ar fi mai bine sa-mi dau copilul spre adoptie sau sa-l pastrez?

P.S: Fara bataie de joc sunt foarte stresata si persoanelor care au ceva urat la adresa mea le rog din suflet sa nu se oboseasca sa comenteze.

27 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Anunță protecția copilului - ei vor ști ce pași urmează se fie făcuți pentru rezolvarea tuturor problemelor tale - școală, sarcină, părinți abuzivi, violatori etc.
Baftă!
www.copii.ro/content3a9f.html?id=6
www.telefonulcopilului.ro

| Frank51 a răspuns:

Deci, uhm, tu, un copil de 14 ani, ai fost violata de alti copii minori, si parintii tau vor sa pastrezi copilul. are you kidding me? ok ok sa zicem ca e real, ai facut plangere la politie? poti cere daune, de exemplu 10.000 de euro ca sa cresti copilul cum trebuie, dar totusi ai nevoie de sprijinul parintilor tai, si inca ma mir cum de sunt de acord.

Fara suparare dar tu esti de vina, nu ai fost cuminte si ti-ai primit pedeapsa, presupun ca nu stii care este tatal copilului?

| Lorde92 a răspuns (pentru Frank51):

Daca ai fi citit cu atentie, puteai sa-ti dai seama ca parintii ei vor sa pastreze copilul ca sa vada cum se descurca daca(cum spun ei) "si-a cautat-o cu lumarea" deci practic parintii ei vor sa-i dea "o pedeapsa". Am discutat problema asta si cu mama mea care e medic pediatru si a spus ca e probabil sa piarda sarcina sau copilul sa se nasca cu malformatii, are doar 14 ani, nu e dezvoltata suficient pentru a tine o sarcina.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Ana Maria,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, cel mai bine pentru tine, copila mea, este sa cauti ajutor de la Telefonul Copilului.

Este ceva foarte important si doar ei te pot ajuta cu absolut tot ce ai nevoie!

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

116111 este nr de telefon, apelul fiind gratuit in reteaua Romtelecom si Cosmote.

| Happyjump a răspuns:

Îți trimit un mesaj privat

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Sper si eu sa fii un troll pentru ca nu vad nicio rezolvare la problema ta.

| 1cristian1990 a răspuns:

Exista institutii care te pot proteja! Esti insarcinata, nu meriti un astfel de tratament, copilul acela merita sa se nasca sanatos si nu are nici o vina! Imi pare rau pentru tine, dar daca nu mai exista nici o sansa de impacare cu parintii tai si sa te accepte asa cum esti, apeleaza la protectia statului, vorbeste cu un consilier la protectia copilului!

Răspuns utilizator avertizat
| Lorde92 a răspuns:

@FernandoDinPipirig si @Mihailescuioana29 terminati cu toate chestiile astea cum ca e un troll, totul e posibil in ziua de astazi v-a si spus ca daca aveti ceva de comentat urat sa nu va obositi sa n-o faceti. @FernandoDinPipirig daca vroiai sa razi trebuia sa te duci la Trivia/Amuzante si @Mihailescuioana29 cum a spus si @Ankutza2394 totul are o rezolvare. Draga mea daca vrei sa vorbim mai detaliat contacteaza-ma pe adelinaade445@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim0078965 a răspuns:

Sper ca e o intrebare inventata asa de plictiseala, dar sa zicem ca e adevarata.Nu e vina copilului aluia ca tu la 13 ani, in loc sa stai acasa sa iti faci temele umblai cu baieti de 16-17 ani care ti-au facut ce ti-au facut 0_o.Pastreaza copilul ca doar ii al tau si invata-l pe viitor sa nu iti repete greselile.

| Anonim0078965 a răspuns:

P.S.: Dar daca crezi ca nu poti sau nu ai posibilitatea sa il cresti intr-un mediu bun pentru el (fara bataie,injuraturi,fara sa-i spuna parintii tai ca e copil de curva etc.,...), sunt atatea familii bune care nu pot avea copii, dar nici nu pot adopta asa simplu pentru ca avem niste legi de c***t, ia legatura cu acestia sau du-l la un orfelinat, dar asigura-te ca va avea un viitor alaturi de o familie care sa-l iubeasca.

| NicoGamerHD a răspuns (pentru Anonim0078965):

Asa am fost si eu am fost in plasament si am apucat la o familie excelenta imi fac toate nevoile tot ce vreau imi ia

| Anonim0078965 a răspuns (pentru NicoGamerHD):

Ma bucur pentru tine, pacat ca nu toti au noroc sad

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

De ce nu ai luat legatura cu politia, si le ziceai absolut tot, inclusiv ce iti fac parintii tai.

| diablo2 a răspuns:

Politia o sa iti rezolve cazul.

| Painkeeper a răspuns:

La 12 ani nu mai esti atat de copil pe cat pretinzi, eu mi-am inceput adolescenta la 12 ani. Trebuia sa incepi sa realizezi ca nu este grup adecvat pentru tine, si ca isi doresc doar placere sexuala. Asa sunt majoritatea baietilor in ziua de azi! Sa te astepti ca totul va fi OK si ca UN GRUP intreg de baieti iti vor binele, mai ales ducandu-te la o petrecere cu droguri cam da dovada de incompetenta... Si totusi este si vina parintilor tai. Nu ar fi trebuit sa te lase de izbeliste cu niste persoane de acest gen. Eu iti sugerez sa nu pastrezi acest copil. Cand va creste mai maricel te va intreba de ce esti asa de tanara, vor rade copiii de el la scoala, etc. Ii vei distruge viata sociala din start, si sunt sigura ca in felul asta va avea depresie in adolescenta, indiferent de ce i se intampla. Gandeste-te la viitorul lui daca chiar il iubesti!

| SerenaSmiley a răspuns:

Lasa-mi idul tau.

| AnaMaria098 explică (pentru SerenaSmiley):

Ana_maria12367@yahoo.com

| dinucristian2000 a răspuns:

Ia legatura neaparat cu politia... si nu mai fi speriata nu e vina ta...

| dinucristian2000 a răspuns (pentru dinucristian2000):

Si daca aia au peste 14 ani fa plangere la politie ca te.au violat... de la 14 ani raspunzi penal...

| MankoBreaker a răspuns:

Ăh... din punctul meu de vedere sunt o grămadă de "rute" pe care poți să mai mergi...
Eu o să îți dau doar câteva exemple:
1. faci cumva să pierzi sarcina, mergi cumva la poliție sau contactezi pe cineva ca să rezolve problema ta cu părinții.
2. păstrezi copilul, dar vei avea nevoie de un loc unde să îl păstrezi mai bun decât cel actual.
3. îl dai spre adopție, deși nu prea cred că viața ta v-a fii mai bună așa.
și mai sunt multe alte posibilități...ideea este că prima oară cred că ar trebui să faci ceva din punct de vedere psihic, trebuie să îți revii și să devii mai hotărâtă pe tine.
ceea ce aveai tu nevoie, era ca cineva să îți asculte povestea și să te ajute... oricine cred că te poate ajuta, doar găsește o soluție, și caută pe cineva să te ajute cu acea soluție care ai găsit-o (lumea asta încă are oameni buni în ea...). SAU, ceea ce ai tu nevoie, ești tu, ai nevoie de tine însuți, din moment ce nimeni nu îți este aproape, trebuie să ie-i lucrurile diferit.
(ceea ce zic eu sunt mai mult teorii, deci le poți ignora mai bine)

| Ankutza2394 a răspuns:

Draga mea, sfatul meu e sa pastrezi copilul, pentru ca totusi e copilul tau, e o particica din tine. E adevarat esti foarte tanara dar sa stii ca Dumnezeu nu o sa te lase de izbeliste, daca ai spus adevarul, El iti stie cazul si o sa te ajute! Nu dispera, pentru toate exista o solutie. lasa-ti copilul sa creasca langa mama lui! roaga-te cat poti de mult si iti doresc sa iei decizii intelepte! ia in considerare si ce a spus 1cristian1990! multa bafta!

| NicoGamerHD a răspuns:

Dupa parerea mea as spune sa il dai in adoptie deoarece iti va strica toata viata deci va fi mai bine pentru opil sa aiba o mama mai matura omi pare rau pentru tinesi daca vrei sa tinem legatura da-mi un numar de telefon

| Ade_Adeline_1994 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la psihologul școlii, el cred ca te va îndruma cel mai bine